Premier League: Młodzież Kloppa ponownie zwycięska

Liverpool pokonał na własnym terenie Watford 2:0 w niedzielnym meczu 37. kolejki Premier League. Dzięki temu The Reds wciąż mają szanse na szóste miejsce w tabeli.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / PETER POWELL

Bardzo dużo zmian dokonał Juergen Klopp. Jego drużyna w czwartek pokonała Villarreal w półfinale Ligi Europy i Niemiec zdecydował się dać odpocząć niektórym graczom. To już nie pierwszy raz, gdy Klopp zaufał młodym graczom i jak do tej pory nie wychodziło to źle.

W niedzielne popołudnie rywalem było Watford FC i gospodarze od pierwszych minut dominowali na Anfield. Nie było jednak wielkiego zagrożenia pod bramką Szerszeni aż do 35. minuty. Wówczas długie podanie otrzymał Christian Benteke i dojrzał wbiegającego w pole karne Joe Allena. Dograł mu piłkę głową, a ten będąc na wprost bramki nie mógł spudłować.

Po zmianie stron w kapitalnej sytuacji znalazł się Odion Ighalo i wydawało się, że uderzył na tyle precyzyjnie, że Simon Mignolet nie sięgnie futbolówki. Tymczasem Belg efektowną robinsonadą wybił piłkę na korner.

Menedżer gości dokonał trzech zmian, ale to rezerwowy Kloppa strzelił drugą bramkę. Roberto Firmino wykorzystał zawahanie defensywy beniaminka i płaskim strzałem zdobył gola. Lepiej w tej sytuacji mógł zachować się bramkarz Heurelho Gomes, ale ostatecznie nie sparował uderzenia rywala.

Liverpool wygrał zatem 2:0 i dzięki temu The Reds wciąż mają szanse na szóste miejsce w tabeli. Z kolei Watford plasuje się na trzynastej lokacie.

Liverpool FC - Watford FC 2:0 (1:0)
1:0 - Joe Allen 35'
2:0 - Roberto Firmino 76'

Liverpool: Simon Mignolet - Jon Flanangan, Martin Skrtel, Lucas Leiva, Alberto Moreno (88' Connor Randall), Joe Allen, Kevin Stewart, Jordon Ibe, Oluwaseyi Ojo (78' Cameron Brannagan), Philippe Coutinho (61' Roberto Firmino), Christian Benteke.

Watford: Heurelho Gomes - Sebastian Proedl, Craig Cathcart, Miguel Britos, Ikechi Anya, Almen Abdi (69' Nordin Amrabat), Mario Suarez (52' Adlene Guedioura), Ben Watson, Joe Manuel Juardo (57' Steven Berghuis), Troy Deeney, Odion Ighalo.

Żółte kartki: Joe Flannagan (Liverpool) oraz Miguel Britos, Steven Berghuis (Watford).

Sędzia: Lee Mason.