Alex Iwobi nie zagra na igrzyskach w Rio? Arsenal chce zablokować wyjazd

Alex Iwobi może nie zagrać na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Arsenal chce, by zawodnik w tym czasie został w klubie.

Karol Borawski
Karol Borawski
PAP/EPA / PETER POWELL

Na początku maja trener kadry U-23 reprezentacji Nigerii Samson Siasia był w Londynie, gdzie rozmawiał z kilkoma reprezentantami oraz ich klubami w sprawie gry na igrzyskach. W kwietniu Arsene Wenger miał zapewnić trenera, że pozwoli 20-latkowi na grę w Rio, nawet kosztem opuszczenia przez zawodnika początku rozgrywek Premier League.

Według najnowszych doniesień klub z Emirates zmienił swoje stanowisko. - Richard Law powiedział mi, że Arsenal musi się zastanowić, czy piłkarz może wyjechać na igrzyska czy nie. Osobiście powiedział, że wolałby, żeby Iwobi został w klubie. Dodał, że jeśli wyjedzie, ktoś może zająć jego miejsce w Arsenalu - zdradził Siasia.

Serwis goal.com donosi, że piłkarz wierzy w wyjazd na turniej. Reprezentacja Nigerii zmierzy się w fazie grupowej igrzysk olimpijskich ze Szwecją, Kolumbią i Japonią.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienazywo. Kadrowicze Nawałki rywalizują o miejsce w kadrze. Waleczna postawa Artura Boruca

- Alex wybiera się na igrzyska. Wenger dał mu słowo, więc powinien go dotrzymać - goal.com cytuje źródło zbliżone do klubu.

Alex Iwobi jest zawodnikiem "Kanonierów" od 2004 roku. Do pierwszej drużyny awansował w 2014 roku. Napastnik grał w młodzieżowych reprezentacjach Anglii (U-16, U-17, U-18), od 2015 roku reprezentuje barwy Nigerii.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×