18-letni Marcus Rashford strzelił debiutanckiego gola i pobił rekord reprezentacji Anglii!

Marcus Rashford zaliczył debiut-marzenie w reprezentacji Anglii - w piątkowym meczu towarzyskim z Australią (2:1) strzelił gola i zwiększył szanse na udział w nadchodzących mistrzostwach Europy.

Konrad Kostorz
Getty Images / Mark Runnacles

Marcus Rashford został najmłodszym zawodnikiem w historii reprezentacji Anglii, który zdobył bramkę w debiucie. Uczynił to w wieku 18 lat i 208 dni, bijąc ustanowiony w 1938 roku rekord Tommy'ego Lawtona.

Napastnikowi Manchesteru United sporo zabrakło jednak, by zostać najmłodszym autorem gola dla Synów Albionu. W tej klasyfikacji równych sobie nie ma Wayne Rooney, który pokonał bramkarza Macedonii (2:1 6 września 2003 roku), licząc 17 lat oraz 317 dni. Był to jego szósty z kolei występ w narodowych barwach.

Możliwe, że Rashford otrzyma szansę zostania najmniej zaawansowanym wiekowo strzelcem gola dla Anglii w mistrzostwach Europy. Jeśli znajdzie się w 23-osobowej kadrze i Roy Hodgson pośle go do boju w pierwszej fazie turnieju, może zdystansować Rooneya, który trafiając do siatki Szwajcarii podczas Euro 2004 miał 18 lat i 236 dni.

Dodajmy, że Rashford przebywał w piątek na boisku przez 63 minuty. Zagrał w ataku obok Raheema Sterlinga oraz Adama Lallany, a z ławki rezerwowych do gry weszli po przerwie Rooney, Andros Townsend i Ross Barkley. W odwodzie selekcjonerowi pozostają jeszcze Harry Kane i Jamie Vardy.