Gol Zbigniewa Zakrzewskiego w Szwajcarii

W niedzielne popołudnie odbyły się mecze 23. kolejki szwajcarskiej Axpo Super League. Outsieder rozgrywek, FC Thun, podjął przed własną publicznością lidera tabeli - FC Basel. Gości czekało teoretycznie łatwe zwycięstwo. Jednak miejscowi okazali się wymagającym rywalem.

Wojciech Święch

W wyjściowym składzie FC Thun pojawił się polski napastnik - Zbigniew Zakrzewski. Gospodarze nastawili się na kontry. "Zaki" był jedynym wysuniętym do przodu napastnikiem miejscowych.

W 58. minucie groźną akcję strzałem próbował zakończyć Stephan Andrist. Golkiper przyjezdnych starał się interweniować, ale z dobitką zdążył Zakrzewski i futbolówka znalazła się w siatce - 1:0. Było to jego drugie trafienie w bieżącym sezonie.

Jednak już w 66. minucie był remis 1:1. Bramkarza FC Thun pokonał wówczas Eren Derdiyok. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców także w 79. i 88. minucie spotkania. Pojedynek zakończył się zwycięstwem lidera tabeli w stosunku 3:1. Zakrzewski zagrał cały mecz.

FC Thun - FC Basel 1:3 (0:0)
1:0 - Zakrzewski 58'
1:1 - Derdiyok 66'
1:2 - Derdiyok 79'
1:3 - Derdiyok 88'