Kamil Grosicki skręcił staw skokowy!

W spotkaniu z Litwą Kamil Grosicki doznał skręcenia stawu skokowego i jego występ w pierwszym meczu Euro 2016 z Irlandią Północną stanął pod dużym znakiem zapytania.

Maciej Kmita
PAP / Bartłomiej Zborowski

Kamil Grosicki urazu nabawił się w drugiej połowie poniedziałkowego spotkania z Litwą (0:0). 28-latek opuścił plac gry w 77. minucie, wyraźnie utykając, a w jego miejsce Adam Nawałka wprowadził Sławomira Peszkę.

- Dopiero po konsultacji medycznej będziemy wiedzieli coś więcej na temat zdrowia Kamila Grosickiego. Mam nadzieję, że wieczorem będę miał dokładne informacje na ten temat - mówił tuż po meczu selekcjoner.

Sztab medyczny reprezentacji Polski szybko zdiagnozował uraz Grosickiego. Wykonane po meczu badania wykazały, że zawodnik ma nadwyrężony aparat torebkowo-wiązadłowy stawu.

Mecz 1. kolejki fazy grupowej Euro 2016 z Irlandią Północną odbędzie się 12 czerwca, co oznacza, że skrzydłowy reprezentacji Polski ma tylko niespełna sześć dni na dojście do zdrowia.

Ewentualna absencja Grosickiego byłaby sporym osłabieniem Biało-Czerwonych. W trakcie el. Euro 2016 skrzydłowy Stade Rennes był jednym z motorów napędowych drużyny Adama Nawałki. W dziewięciu występach strzelił cztery gole i zaliczył pięć asyst. Większy wkład w zdobycz bramkową reprezentacji Polski mieli tylko Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik.

Przypomnijmy, że już wcześniej z udziału w Euro 2016 kontuzje wyeliminowały Paweł Wszołek i Macieja Rybusa, a z powodu urazu kolana przeciwko Litwie nie zagrał Michał Pazdan.