Copa America: Pokaz siły Argentyny w grupie. Dublerzy postrzelali Boliwii

Reprezentacja Argentyny pokonała 3:0 Boliwię i awansowała z 1. miejsca do ćwierćfinału Copa America. W grupie drużyna Gerardo Martino wygrała wszystkie mecze, zdobyła 10 goli, a straciła jednego.

Getty Images / Otto Greule Jr

Gerardo Martino był pewny, że jego reprezentacja Argentyny awansuje do ćwierćfinału Copa America 2016, więc dał pograć dublerom. Nieprzypadkowo Albicelestes uchodzą za najsilniejszą personalnie drużynę na turnieju. Takich zmienników jak Sergio Aguero, Gonzalo Higuain i Matias Kranevitter w jedenastce, chciałoby mieć kilku selekcjonerów .

Przed przerwą Argentyna kontynuowała zabawę z meczu z Panamą, który wygrała 5:0. W kwadrans zdobyła dwa gole. Pechowa dla Boliwii była 13. minuta, w której Erik Lamela skierował piłkę do bramki z rzutu wolnego. Po drodze odbiła się rykoszetem od rywala w zielonym stroju. Po chwili Ezequiel Lavezzi podwoił przewagę Argentyny, dobijając uderzenie Higuaina.

Faworyt mógł kontrolować wydarzenia. W 32. minucie było już 3:0, a szczęśliwego gola zdobył Victor Cuesta. Publiczność miała co oklaskiwać, ale i tak wyczekiwała wejścia na boisko Lionela Messiego. W poprzednim meczu gwiazdor FC Barcelona dostał od selekcjonera dwa kwadranse i zdążył zdobyć hat-tricka, a wyborny występ zwieńczył kluczowym podaniem.

Tym razem Messi był na boisku przez 45 minut, ale trafił na bardziej zmobilizowanego przeciwnika. Boliwia postawiła sobie za cel nie stracić więcej goli i uniknąć pogromu. La Verde mieli nawet szansę na zmniejszenie rozmiarów porażki. W 58. minucie Jhasmani Campos chybił z czystej pozycji. Skończyło się więc wynikiem 3:0, co oznacza, że Argentyna wygrała rywalizację w grupie D, a Boliwia kończy turniej z kompletem porażek.

Przeciwnikiem Albicelestes w ćwierćfinale będzie Wenezuela. Bilans: 9 punktów, 10 zdobytych goli i jeden stracony robi wrażenie.

Argentyna - Boliwia 3:0 (3:0)
1:0 - Erik Lamela 13'
2:0 - Ezequiel Lavezzi 15'
3:0 - Victor Cuesta 32'

Argentyna: Sergio Romero - Facundo Roncaglia, Nicolas Otamendi (75' Jonathan Maidana), Victor Cuesta, Ramiro Mori - Ever Banega (46' Lucas Biglia), Matias Kranevitter, Erik Lamela - Ezequiel Lavezzi, Gonzalo Higuain (46' Lionel Messi), Sergio Aguero.

Boliwia: Carlos Lampe - Nelson Cabrera, Edward Zenteno, Luis Gutierrez - Erwin Saavedra, Alejandro Malean, Pedro Azogue, Jhasmani Campos - Martin Smedberg-Dalence (85' Carmelo Algaranaz) - Juan Arce (46' Cristhian Machado), Yasmani Duk (24' Diego Bejarano).

Żółte kartki: Banega, Cuesta (Argentyna) oraz Zenteno, Campos, Malean (Boliwia).

Sędzia: Victor Carrillo (Peru).