Baraże o II ligę: Zwycięstwo i awans Polonii Warszawa

W rozegranym na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej w Warszawie rewanżowym spotkaniu barażowym o miejsce w II lidze, Polonia Warszawa pokonała Górnika Wałbrzych 1:0. Tym samym zespół ze stolicy wywalczył awans.

Łukasz Witczyk

W pierwszym spotkaniu obu drużyn, które w sobotę rozegrano w Wałbrzychu, padł wynik 1:1. Rezultat ten w nieco lepszej sytuacji stawiał Polonię Warszawa, lecz przed rewanżowym starciem trudno było wskazać faworyta tej konfrontacji.

Już w 12. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkował Mariusz Marczak, a piłka trafiła do Daniela Chorosia. Ten wykorzystał złe ustawienie obrońców Górnika i precyzyjnym strzałem pokonał Kamila Jarosińskiego. Po strzeleniu bramki warszawianie kontrolowali sytuację, a goście robili wszystko, by jak najszybciej doprowadzić do wyrównania.

Jednak to Polonia była groźniejsza. W 23. minucie nieznacznie spudłował Krystian Pieczara, a blisko pokonania golkipera rywali był również Piotr Kosiorowski. Wałbrzyszanie nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce gospodarzy i do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie wałbrzyszanie rzucili się do odrabiania strat, ale nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie Mateusza Tobjasza. Bramkarz Polonii obronił uderzenia Marcina Orłowskiego i Grzegorza Michalaka. Po kilku minutach gra się uspokoiła, warszawianie kontrolowali przebieg spotkania, ale musieli uważać na coraz odważniejsze próby przeciwników. Zwycięstwo dało drużynie ze stolicy awans do II ligi.

Polonia Warszawa - Górnik Wałbrzych 1:0 (1:0)
1:0 - Daniel Choroś 12'

Polonia Warszawa: Mateusz Tobjasz - Marcin Bochenek, Daniel Choroś, Piotr Augustyniak, Grzegorz Wojdyga, Bartosz Wiśniewski (54' Marcin Kluska), Piotr Kosiorowski, Donatas Nakrosius, Mariusz Marczak, Michał Zapaśnik (90' Przemysław Szabat), Krystian Pieczara (85' Michał Strasz).

Górnik Wałbrzych: Kamil Jarosiński - Jan Rytko, Dariusz Michalak, Bartosz Tyktor, Sebastian Surmaj (84' Mateusz Krzymiński), Dominik Radziemski, Michał Oświęcimka, Mateusz Krawiec (46' Grzegorz Michalak), Marcin Orłowski, Mateusz Sawicki, Damian Migalski (72' Dominik Woźniak).

Żółte kartki: Mariusz Marczak, Donatas Nakrosius, Marcin Kluska, Mateusz Tobjasz (Polonia Warszawa) oraz Mateusz Sawicki, Dariusz Michalak, Michał Oświęcimka, Grzegorz Michalak, Dominik Woźniak (Górnik Wałbrzych).

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!