Sparingowo: starcie dwóch Stali Mielec w USA. Polska lepsza od polonijnej

Beniaminek I ligi jest na tournee w Stanach Zjednoczonych. Stal Mielec pokonała swoją imienniczkę z Nowego Jorku 8:0. Ponownie najlepszym strzelcem zespołu był Mateusz Cholewiak.

W tym artykule dowiesz się o:

Worek z bramkami rozwiązał się po wejściu na boisko Cholewiaka w 46. minucie. Hat-tricka strzelił w siedem minut, a sparing zakończył z pięcioma golami. Dwa dołożył Szymon Sobczak, a jednego Przemysław Lech. Stal Mielec Nowy Jork broniła się skutecznie do czasu. Po przerwie nie uniknęła pogromu 0:8.

Mateusz Cholewiak był również najlepszym strzelcem mielczan w poprzednim meczu z Icon FC, który wygrali 6:1. Pomocnik trafił do Stali dwa sezony temu z Puszczy Niepołomice. W zakończonych rozgrywkach zdobył dwa gole.

Cała drużyna świętowała awans do I ligi. W ramach przygotowań do sezonu na zapleczu Ekstraklasy wyjechała na tournee do Stanów Zjednoczonych. Stal trenowała, zwiedzała i spotkała się z rodakami mieszkającymi za oceanem. Do Polski wraca w niedzielę.

{"id":"","title":""}

Trener Janusz Białek testuje dwóch piłkarzy Bryana Machado i Omara Talla.

- To rozpoczęcie okresu przygotowań i nagroda za poprzedni sezon zakończony awansem. Zaprosiła nas do Stanów Zjednoczonych Polonia. Piłkarze mieli krótsze urlopy, ale nie powinni się pogniewać - powiedział Białek.

Mecz ze Stalą Mielec Nowy Jork poprzedziły hymny, choć w obu drużynach dominują Polacy. Klub powstał w 2004 roku i awansuje w hierarchii nowojorskiej i polonijnej piłki. Obecnie występuje na szóstym szczeblu rozgrywek w USA. Kojarzonym piłkarzem jest Paweł Marczenia urodzony zresztą w Mielcu.

Stal Mielec New York - Stal Mielec 0:8 (0:0)
0:1 - Mateusz Cholewiak 52'
0:2 - Mateusz Cholewiak 57'
0:3 - Mateusz Cholewiak 59'
0:4 - Przemysław Lech 63'
0:5 - Szymon Sobczak 67'
0:6 - Mateusz Cholewiak 71'
0:7 - Szymon Sobczak 80'
0:8 - Mateusz Cholewiak 83'

Skład Stali: Marek Kozioł (46' Aleksander Sobczak) - Robert Sulewski (65' Tomasz Prejs), Sebastian Zalepa (46' Bryan Machado), Adrian Liberacki, Krystian Getinger - Paweł Oziębło, Piotr Marciniec (46' Omar Tall), Przemysław Lech, Bartosz Nowak, Tomasz Prejs (46' Mateusz Cholewiak) - Szymon Sobczak.