The Championship: Dwa gole Marka Saganowskiego!

34. kolejka The Championship należała do Marka Saganowskiego. Polski napastnik zdobył dwie bramki dla Southampton, a Święci wreszcie wygrali. Pokonali na St Mary's Stadium Preston North End 3:1 i było to ich dopiero drugie zwycięstwo przed własną publicznością w tym sezonie.

Bartosz Zimkowski

W pierwszym meczu kolejki Derby County pokonało Nottingham Forest 3:1. Barany prowadziły już 3:0 i potwierdzają, że są w wysokiej formie. Jest to czwarte z rzędu zwycięstwo w drugiej lidze angielskiej. Po raz kolejny w drużynie Derby zabrakło Przemysława Kaźmierczaka. Wypożyczony z FC Porto piłkarz nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.

Zgodnie z przewidywaniami Marek Saganowski zajął miejsce w podstawowym składzie Świętych. Rywalem był piąty przed tą kolejkę zespół ligi Preston North End. Jednak po pierwszej połowie miała miejsce sensacja. Southampton prowadziło 3:0, a bohaterem był Saganowski. To właśnie reprezentant Polski zdobył dwie bramki i były to gole numer pięć i sześć w tym sezonie. Ostatecznie Southampton wygrało 3:1, ale nadal zajmuje przedostatnie miejsce w lidze. Wygrało na St Marys Stadium drugi raz na 17. meczów.

Ponownie nawet na ławce rezerwowych zabrakło Grzegorza Rasiaka. Watford spisał się jednak na piątkę, ponieważ pokonał na wyjeździe Blackpool 2:0. Jedną z bramek zdobył rywal Rasiaka do miejsca w składzie - Węgier Tamas Priskin. Szerszenie dzięki kompletowi punktów awansowali na 18. pozycję i mają trzy "oczka" przewagi nad strefą spadkową.

Sensacyjnie na Madejski Stadium przegrało Reading. The Royals ulegli Bristol City 0:2, ale nadal zajmują trzecie miejsce. Wicelider tabeli Birmingham City również przegrał w tej kolejce. Nie udało mu się zdobyć na Ricoh Arena choćby punktu i Blues przegrali z Coventry City 0:1.

Na zakończenie sobotnich zmagań w The Championship niespodziewanie Ipswich Town pokonało na Lofus Road Quenns Park Rangers 3:1. Londyńczycy objęli prowadzenie w trzeciej minucie, lecz później stracili trzy gole i zajmują jedenaste miejsce. Ipswich jest dziesiąte.