Sparingowo: Skromna wygrana Zagłębia z II-ligowcem

Podczas obozu przygotowawczego w Wodzisławiu Śląskim piłkarze Zagłębia Sosnowiec zmierzyli się z Rozwojem Katowice. Sosnowiczanie zwyciężyli 1:0.

Olga Krzysztofik

Od poniedziałku 4 lipca Zagłębiacy przebywają w Wodzisławiu Śląskim, gdzie pracują nad formą. Na środę mieli zaplanowany mecz kontrolny z Karpatami Lwów, ale piłkarze tej drużyny nie dostali wiz, więc sztab szkoleniowy Zagłębia w krótkim czasie musiał znaleźć zastępstwo.

Ostatecznie drużyna Jacka Magiery rozegrała sparing z niedawnym przeciwnikiem, a mianowicie z Rozwojem Katowice, który poprzedni sezon zakończył spadkiem do II ligi. W szeregach śląskiej ekipy wielu zawodników było testowanych przez Mirosława Smyłę.

Wprawdzie Zagłębie odniosło skromną wygraną 1:0, ale już w pierwszej połowie miało wiele okazji do otworzenia wyniku, swoich sytuacji nie wykorzystali Michał Fidziukiewicz, Tin Matić i Sebastian Dudek. Sosnowiczanie prezentowali się lepiej od Ślązaków, co potwierdzili w 64. minucie. Tomasz Nowak dośrodkował na dalszy słupek, gdzie wyskoczył Dawid Witkowski i posłał piłkę pod poprzeczkę.

Na sobotę 9 lipca Zagłębie ma zaplanowany drugi sparing podczas obozu w Wodzisławiu Śląskim. Zespół wyjedzie do pobliskiej Karwiny, gdzie zmierzy się z czeskim MFK.

Zagłębie Sosnowiec - Rozwój Katowice 1:0 (0:0)
1:0 - Dawid Witkowski 64'

Skład Zagłębia Sosnowiec:

I połowa: Fabisiak - Klama, Wiktorski, Markowski, Bartczak - Matusiak, Dudek - Musiolik, Fidziukiewicz, Pribula - Matić.

II połowa: Fabisiak - Sierczyński, Najemski, Witkowski, Udovićić - Bała, Nowak - Tylec, Mularczyk, Zaradny - Dikof.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!