Młody talent doceniony przez I-ligowca

Swój pierwszy zawodowy kontrakt podpisał wychowanek Zagłębia Sosnowiec. 18-letni Fabian Klama związał się z sosnowieckim klubem trzyletnią umową.

Fabian Klama od dziecka trenował w Akademii Zagłębia Sosnowiec, a w środę 6 lipca związał się profesjonalnym trzyletnim kontraktem ze swoim macierzystym klubem. W bieżącym okresie przygotowawczym Klama wystąpił w trzech sparingach, przeciwko Wiśle Kraków, Koronie Kielce oraz Rozwojowi Katowice.

Jednak do kadry pierwszego zespołu Zagłębia Sosnowiec dołączył jeszcze w przerwie zimowej poprzedniego sezonu. Jego ciężka praca zaowocowała debiutem w seniorskiej drużynie, w rundzie wiosennej zagrał w meczach przeciwko Chrobremu Głogów (wygrana 3:1) i Zawiszy Bydgoszcz (zwycięstwo 2:1). Łącznie rozegrał trzynaście minut w I lidze.

- Jestem bardzo zadowolony. Z pierwszą drużyną jestem już od pół roku, zrobiłem krok na przód, mam nadzieję, że to widać - powiedział Klama, który aktualnie najlepiej czuje się na prawej obronie.