LM: awans klubu z Gibraltaru. Pomógł mu znany w Polsce Hiszpan

Lincoln Red Imps FC jest ostatnim klubem, który wywalczył awans w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Gola na 2:0 w rewanżu z Florą Tallin zdobył Antonio Calderon, który spędził kilka lat w Polsce.

Klubom z Gibraltaru wiedzie się coraz lepiej w europejskich pucharach. Wygrały w tym sezonie dwa mecze, czyli na ten moment o dwa więcej niż zespoły z Polski. Lincoln Red Imps FC zwyciężył w rewanżu 2:0 z Florą Tallin i pozostał w grze o Ligę Mistrzów.

Drużyna ze skrawka kontynentu otrzymała brawa od Estończyków już po pierwszym meczu. W rewanżu Lincoln Red Imps FC wyszedł na prowadzenie w 15. minucie. Gola zdobył Joseph Chipolina ze znanego piłkarskiego klanu. Estończyków dobił golem na 2:0 Antonio Calderon.

Hiszpan trafił do mistrza Gibraltaru po epizodach w czterech klubach z Polski. Pierwszym z nich była Legionovia Legionowo, a następne to Arka Gdynia, Pogoń Siedlce i Dolcan Ząbki. Calderon dał się poznać jako solidny pomocnik z dobrze ułożoną stopą, co udowadniał przy stałych fragmentach. W środę wbiegł na boisko z ławki rezerwowych i trafił do bramki w 79. minucie.

Również w środę jedna para dokończyła rywalizację w eliminacjach Ligi Europy. Heart of Midlothian wygrał na wyjeździe jeszcze wyżej niż u siebie z Infonet Tallin. Szkoci prowadzili 2:0 po 10 minutach, całe spotkanie wygrali 4:2 i w następnej rundzie zmierzą się z Birkirkara FC.