Sparingowo: Zacięty mecz Zagłębia Sosnowiec

Na zakończenie obozu przygotowawczego w Wodzisławiu Śląskim piłkarze I-ligowego Zagłębia Sosnowiec rozegrali mecz kontrolny z MFK Karvina. Sparing zakończył się remisem 1:1.

Olga Krzysztofik
PAP/Jacek Bednarczyk / PAP/Jacek Bednarczyk

Czeski ekstraklasowicz, MFK Karvina, postawił trudne warunki, a Zagłębiacy byli po tygodniu ciężkich treningów. Gospodarze spotkania lepiej prezentowali się w ataku. W pierwszej połowie aktywny był obrońca sosnowieckiej drużyny, Żarko Udovicić, który raz po raz próbował zaskakiwać rywali swoimi dośrodkowaniami.

W 39. minucie MFK wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Jan Hosek, który posłał piłkę głową obok Jakuba Szumskiego. Do przerwy nie padła już żadna bramka. Na drugą połowę trener Jacek Magiera desygnował do gry niemal identyczną jedenastkę, dokonując tylko jednej roszady (Patryk Mularczyk za Fabiana Klamę).

Zagłębie dobrze spisywało się w środku pola, prowadziło grę i próbowało zagrań otwierających drogę do bramki. W 83. minucie Jakub Wilk wrzucił piłkę z rzutu rożnego, a Sebastian Dudek uciekł rywalom i skutecznie wykończył akcję. Sparing zakończył się remisem 1:1.

Był to ostatni akcent obozu przygotowawczego w Wodzisławiu Śląskim. Sosnowiczanie otrzymali wolną niedzielę, by w poniedziałek z nowymi siłami stawić się na treningu na obiektach Stadionu Ludowego.

MFK Karvina - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (1:0)
1:0 - Jan Hosek 39'
1:1 - Sebastian Dudek 83'

Zagłębie Sosnowiec: Szumski - Sierczyński, Wiktorski, Markowski, Udovićić - Nowak (72' Bała), Klama (46' Mularczyk) - Bartczak (78' Tylec), Dudek, Musiolik (57' Wilk) - Matić (57' Zaradny).

MFK Karvina: Pindroch (46' Srom) - Bagi (46' Panak), Cana (46' Dreksa), Toml (46' Janecka), Moravec (46' Burgela), Zeleny (46' Oklestek), Jurena (66' Smrz), Jurco (46' Duda), Hosek (46' Sisler), Badinsky (46' Puchel), Fiala.