LM: Celtic Glasgow przegrał z mistrzem Gibraltaru

Mistrz Gibraltaru Lincoln Red Imps FC sprawił dużą niespodziankę. Drużyna ze skrawka kontynentu pokonała 1:0 Celtic Glasgow w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Najwięcej goli padło w meczu Hapoelu Beer Szeva, który był na zgrupowaniu w Polsce.

PAP/EPA / ROBERT PERRY

Jedynego gola w meczu Lincoln Red Imps FC z Celtikiem Glasgow zdobył przedstawiciel słynnego klanu piłkarzy Lee Casciaro w 49. minucie. Poza graniem w piłkę jest z zawodu policjantem. Już awans mistrza Gibraltaru do II rundy eliminacji Ligi Mistrzów był niespodzianką. Kopciuszek nie spoczął jednak na laurach i pokonał faworyta ze Szkocji. Celtic postara się o odrobienie strat w rewanżu, by uniknąć totalnej kompromitacji.

Na niespodziankę zanosiło się również w meczu FC Valletta z Crveną Zvezdą Belgrad. Maltańczycy prowadzili do 66. minuty po golu Federico Falcone, który praktycznie w pojedynkę zapewnił im awans w poprzedniej rundzie. Sprawy w swoje ręce musiał wziąć Aleksander Katai. Jednego gola zdobył, przy drugim asystował i Serbowie zwyciężyli ostatecznie 2:1, choć najedli się strachu.

Długo męczyli się piłkarze Red Bull Salzburg, którzy podjęli mistrza Łotwy FK Lipawa. Drużyna z Austrii zdobyła gola na 1:0 dopiero w 83. minucie za sprawą płaskiego strzału Jonathana Soriano. Po chwili stracili koncentrację i Łotysze mogli wyrównać po akcji Vladimirsa Kamessa. Były skrzydłowy Pogoni Szczecin popędził lewym skrzydłem i jego płaskie dośrodkowanie zmarnował Afanasjevs.

W barwach Dinamo Tbilisi zadebiutował Władimir Dwaliszwili. Dwukrotny mistrz Polski w barwach Legii Warszawa nie zdobył gola, ale ta sztuka udała się jego nowym partnerom z zespołu. Otar Kiteisvili oraz Giorgi Kvilitaia zapewnili zwycięstwo 2:0 z Alaszkertem Erewań.

Najwięcej goli padło natomiast w pojedynku Hapoelu Beer Sheva, który pokonał 3:2 Alaszkert Erewań. Przypomnijmy, że Izraelczycy przygotowywali się do batalii o Ligę Mistrzów w Wielkopolsce.

Z atutu własnego boiska skorzystali ponadto zawodnicy Karabach Agdam oraz BATE Borysów. Na wyjeździe zatriumfowali gracze Dinamo Zagrzeb 2:1 z Vardarem Skopje. Po 30 minutach prowadzili 2:0, na co drużyna z Macedonii odpowiedziała jedynie golem kontaktowym Hovhannesa Hambartsumyaniego w 54. minucie.

Walkę o awans do elitarnych rozgrywek rozpoczęła we wtorek Legia Warszawa. Stołeczna drużyna zremisowała na wyjeździe 1:1 z HSK Zrinjski Mostar. Legioniści prowadzili w 49. minucie po celnym uderzeniu króla strzelców Ekstraklasy Nemanji Nikolicia. Nie poszli jednak za ciosem i pozwolili na odpowiedź Mitiji Katenecowi po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Stołeczny klub jest faworytem do awansu, ale nie wypracował sobie bezpiecznej zaliczki i musi mieć się na baczności przy Łazienkowskiej.