Zaskakująca porażka Chelsea w debiucie Antonio Conte

Chelsea przegrała w swoim pierwszym meczu pod wodzą Antonio Conte. Na wiedeńskim stadionie lepszym zespołem okazał się Rapid, który wygrał 2:0.

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Matej Divizna

Podobnie jak w Manchesterze United tak w drużynie Chelsea zabrakło zawodników, którzy wystąpili na Euro 2016. Jednak debiut Antonio Conte w nieoficjalnym meczu wypadł dużo gorzej od Jose Mourinho. The Blues przegrali bowiem 0:2.

Mimo to skład Chelsea i tak wyglądał bardzo dobrze z Johnem Terry'm jako kapitanem, a w pomocy Conte ustawił: Johna Obiego Mikela, Nemanję Matica, Loftusa-Cheeka, Victora Mosesa oraz Williana,w ataku natomiast Diego Costę.

Pierwsza "jedenastka" była zatem okazała, ale mimo to od początku przewagę osiągnęli gospodarze. Do siatki Asmira Begovica w ósmej minucie po składnej akcji trafił Joelinton.

Tymczasem Chelsea odpłaciła się... brzydkim faulem Diego Costy. W normalnym meczu Brazylijczyk dostałby żółtą kartkę, ale w towarzyskim uniknął napomnienia.

Chelsea do przerwy przegrywała 0:1 i nie stworzyła sobie żadnej okazji strzeleckiej. Rapid grał wyśmienicie i zasłużenie prowadził, chociaż różnicą tylko jednej bramki.

Dopiero nieco godzinę po rozpoczęciu gry The Blues mogli strzelić gola, ale Costa uderzył głową nad poprzeczką. 12 minut przed końcem mógł być już remis, gdyby futbolówka po strzale Ainy nie trafiła w poprzeczkę.

W 82. minucie błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Ivanović i do siatki Chelsea trafił Tomi. Rapid wygrał 2:0 będąc drużyną dużo lepszą od Anglików.

Rapid Wiedeń - Chelsea 2:0 (1:0)
1:0 - Joelinton 8'
2:0 - Tomi 82'

Czy Chelsea będzie mistrzem Anglii sezonu 2016/2017?