19. kolejka Serie A: Szczęśliwe zwycięstwo Interu

W meczu kończącym zmagania 19. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A Inter Mediolan pokonał na własnym terenie AC Parmę 3:2. Niewiele brakowało a mecz zakończyłby się mega sensacją. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry goście prowadzili 2:1.

Agnieszka Kiołbasa

Zgodnie z przewidywaniami to Inter jako pierwszy objął prowadzenie w tym spotkaniu. Nerazzurri mieli przewagę i w 30 minucie piłkę do bramki skierował Esteban Cambiasso. Goście bardzo szybko jednak doprowadzili do wyrównania. Po zaledwie dziesięciu minutach Cigarini zmusił do kapitulacji Julio Cesara.

Po zmianie stron niespodziewanie bramkę zdobyła Parma. W 69 minucie meczu Gasbarroni, który przebywał na placu gry zaledwie trzy minuty, umieścił piłkę w siatce. Inter próbował zareagować, ale goście ratowali się z opresji. Na dwie minuty przed końcem meczu piłkę ręką w polu karnym zagrał Fernando Couto i sędzia wskazał na wapno. Karnego na bramkę zamienił Zlatan Ibrahimović. Już w doliczonym czasie gry Szwed ustalił wynik spotkania na 3:2.

Inter Mediolan - AC Parma 3:2 (1:1)
1:0 - Cambiasso 30?
1:1 - Cigarini 40?
1:2 - Gasbarroni 69?
2:2 - Ibrahimović 88?
3:2 - Ibrahimović 90? +3?

Inter: Julio Cesar, Burdisso, Cordoba, Materazzi (85? Vieira), Maxwell, J. Zanetti, Cambiasso, Maniche (56? Cesar), Jimenez, Ibrahimović, Crespo (56? Cruz).

Parma: Bucci, Coly (17? Dessena), Couto, M. Rossi, D. Zenoni, Reginaldo (66? Gasbarroni), Cigarini, Morrone, Castellini, Pisanu, Corradi (71? C. Lucarelli).

Żółte kartki: Cordoba, Jimenez (Inter) oraz Cigarini, C. Lucarelli, Gasbarroni (Parma).