PP: Radomiak Radom pogromcą GKS Katowice. Trwa czarna seria I-ligowców

Radomiak Radom pokonał 1:0 GKS Katowice w I rundzie Pucharu Polski. Za burtę wypadł więc już piąty klub z zaplecza Lotto Ekstraklasy. W drugim meczu Stomil Olsztyn wygrał 3:1 z ROW 1964 Rybnik.

Radomiak Radom Newspix / Piotr Kucza / Radomiak Radom

Nowy sezon, nowe nadzieje w GKS Katowice. Drużyna ze stolicy Górnego Śląska chce wydostać się z I ligi, gdzie występuje najdłużej spośród wszystkich klubów. Pierwszy mecz o stawkę przyniósł rozczarowanie. GieKSa jest piątym przedstawicielem zaplecza Lotto Ekstraklasy, który zdążył odpaść z Pucharu Polski. Jego pogromcą jest Radomiak Radom.

Trenerem II-ligowca został jeszcze w poprzednim sezonie Werner Liczka i po kosmetycznych zmianach uczy drużynę swojego sposobu na grę. Radomiak zdobył zwycięskiego gola na 1:0 w 6. minucie. Leandro wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką. Brazylijczyk był najlepszym strzelcem rundy jesiennej w poprzednim sezonie II ligi.

W drugiej połowie Leandro sprawił problem swoim partnerom. Sędzia pokazał mu drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Mimo osłabienia Radomiak nie stracił gola. GKS Katowice miał najlepszą szansę na wyrównanie po strzale Macieja Bębenka.

Bez niespodzianki w Rybniku. Jedna połowa wystarczyła Stomilowi Olsztyn, by wyjść na prowadzenie 3:0 w starciu z ROW 1964. Stomil wysyła więc sygnał, że wraca do formy po nieudanej rundzie wiosennej. Pierwszego gola strzelił Rafał Kujawa w 27. minucie, a następnie dubletem popisał się Karol Żwir. Pomocnik jest w Stomilu od siedmiu lat i choć właśnie stracił status młodzieżowca, chce pozostać ważnym ogniwem zespołu.

ROW wyglądał lepiej po wejściu na boisko Mariusza Muszalika. Weteran poukładał grę w środku pola, a w 84. minucie zdobył honorowego gola na 1:3 z rzutu karnego. Po chwili Marek Gładkowski wybiegł sam na sam z bramkarzem i mógł dodać pikanterii końcówce trafieniem kontaktowym, gdyby nie trafił prosto w rywala.

Większość meczów I rundy Pucharu Polski zaplanowano na sobotę.