Stomil Olsztyn wygrał, ale nadal ma zero punktów na koncie

Stomil Olsztyn wygrał w meczu pierwszej kolejki I ligi z Chrobrym Głogów 3:0. Mimo to klub ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego ma zero punktów na koncie, ponieważ startował z trzema ujemnymi.

Bartosz Zimkowski
stadion Stomilu Olsztyn WP SportoweFakty / Bartosz Zimkowski / Na zdjęciu: stadion Stomilu Olsztyn

Stomil Olsztyn do sezonu w I lidze przystępował z minusowym dorobkiem punktowym, ponieważ PZPN ukarał go odjęciem trzech "oczek" za nie spełnienie wymogów licencyjnych.

Pierwsze fragmenty spotkania należały do Chrobrego Głogów, który dłużej utrzymywał się przy piłce, ale niewiele wynikało z tego. Dopiero w 22. minucie po dośrodkowaniu Mateusza Machaja z prawej strony boiska do strzału doszedł Michał Ilków-Gołąb. Nieczysto jednak trafił w piłkę i ta przeleciała obok słupka.

Odpowiedź Stomilu była zabójcza. Po błędzie defensywy głogowian z pięciu metrów Tsubasa Nishi wpakował futbolówkę do siatki rywali.

Od tego momentu lepiej wyglądali miejscowi. Ich akcje były groźniejsze, a Chrobry nie miał pomysłu na rozmontowanie defensywy przeciwnika. Stomil sukcesywnie stwarzał sobie kolejne okazje.

Wykorzystał dopiero stały fragment gry trzy minuty przed przerwą. Po dośrodkowaniu w "szesnastkę" zamykający całą akcję Wiktor Biedrzycki z bliska wpakował piłkę do siatki.

Po zmianie stron Chrobry nadal miał problem ze stworzeniem sobie klarownej okazji strzeleckiej. Mieli je za to olsztynianie. Najpierw Rafałowi Kujawie na przeszkodzie stanęła poprzeczka, ale kwadrans przed końcem przeprowadził kapitalną, indywidualną akcję. Przebiegł pół boiska, minął trzech rywali i strzałem z 15 metrów wpakował futbolówkę do siatki.

Stomil wygrał ostatecznie 3:0 i "wyzerował" swój dorobek punktowy.

Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 3:0 (2:0)
1:0 - Tsubasa Nishi 22'
2:0 - Wiktor Biedrzycki 42'
3:0 - Rafał Kujawa 76'

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Arkadiusz Czarnecki, Michał Trzeciakiewicz, Marcel Ziemann, Jarosław Ratajczak, Wiktor Biedrzycki (82' Aleksander Karbowiak), Paweł Głowacki, Tsubasa Nishi (78' Łukasz Jegliński), Patryk Kun, Grzegorz Lech (72' Tomasz Zahorski), Rafał Kujawa.

Chrobry Głogów: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Seweryn Michalski,  Sebastian Murawski, Kamil Szubertowski, Maksymilian Rozwandowicz (62' Damian Sędziak), Sebastian Bonecki, Mateusz Machaj (69' Karol Danielak), Paweł Wojciechowski, Łukasz Szczepaniak (75' Dominik Kościelniak), Damian Kowalczyk.

Żółte kartki: Wiktor Biedrzycki, Rafał Kujawa (Stomil) oraz Łukasz Szczepaniak, Michał Ilków-Gołąb, Mateusz Machaj (Chrobry).

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin).