Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Ambitny plan nowych właścicieli Wisły Kraków

Jakub Meresiński i Marek Citko są właścicielami Wisły Kraków od piątku, ale dopiero w poniedziałek po raz pierwszy zabrali głos w sprawie przejęcia 13-krotnych mistrzów Polski.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Stadion Wisły Kraków Materiały prasowe / Stadion Wisły Kraków

Jakub Meresiński i Marek Citko odkupili Wisłę od Bogusława Cupiała, do którego Tele-Foniki klub należał od grudnia 1997 roku. W "erze Cupiała" Biała Gwiazda sięgnęła po osiem mistrzostw Polski, a także po cztery srebrne i jeden brązowy medal mistrzostw Polski. Od 2011 roku krakowianie nie potrafią jednak wrócić na ligowe podium, a w minionym sezonie po raz pierwszy od sezonu 1996/1997 byli realnie zagrożeni spadkiem z Ekstraklasy.

Transakcja została sfinalizowana w piątek, ale dopiero w poniedziałek nowi właściciele Wisły wydali oświadczenie w sprawie przejęcia klubu. Oto jego treść:

"Jesteśmy dumni, że możemy już jako właściciele ogłosić przejęcie 100 procent akcji klubu Wisła Kraków - jednej z najbardziej utytułowanych i najlepszych polskich drużyn w historii. Zapewniamy, że mamy ambitne i długoterminowe plany związane z klubem. Podejmiemy wszelkie niezbędne wysiłki, aby przywrócić Wiśle należne jej miejsce. Naszym celem jest, aby Wisła znów zaczęła liczyć się w walce o tytuł mistrza Polski.

Chcemy ponadto nawiązać do sukcesów z początków XXI wieku, kiedy to drużyna z powodzeniem rywalizowała na europejskich boiskach z tak uznanymi zespołami jak AC Parma, Schalke Gelsenkirchen, Inter Mediolan czy FC Barcelona. Wierzymy również w zbudowanie dobrych relacji z kibicami Białej Gwiazdy, stanowiących integralną część naszego klubu.

Mamy swoją wizję przyszłości Wisły i jesteśmy gotowi od razu przystąpić do pracy nad jej wdrażaniem. Zamierzamy wykorzystać całe nasze doświadczenie, aby wprowadzić klub na ścieżkę ciągłego rozwoju, zarówno sportowego, jak i finansowego. Za kluczową kwestię, wymagającą naszej interwencji uważamy poprawę zarządzania klubem, szczególnie w obszarze administracyjnym oraz finansowym.

Jakub Meresiński
Marek Citko"

ZOBACZ WIDEO Sławomir Peszko: Twierdza w Gdańsku pozostaje niepokonana (źródło TVP)
Wisła Kraków odzyska blask z lat 1998-2011 pod rządami Jakuba Meresińskiego i Marka Citki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (10)
 • Remik Banaszkiewicz Zgłoś komentarz
  Plany i zapowiedzi zawsze są ambitne ciekawe co z tego wyjdzie.?
  • Ryszard Stankiewicz Zgłoś komentarz
   Kłamią jak zawsze. ...odpowiedzialny za działalność sportową Klubu gwarantują rozwój najstarszego polskiego klubu piłkarskiego..... Coś sie komuś pokreciło
   • Primore Zgłoś komentarz
    [quote ]Zamierzamy wykorzystać całe nasze doświadczenie, aby wprowadzić klub na ścieżkę ciągłego rozwoju [/quote] Wiele doświadczenia nawet życiowego, a co mówić dopiero o
    Czytaj całość
    biznesowym to panowie nie mają. A jeden z drugim na Marka Zuckerberga mi nie wygląda. Jednak hurtownia pod Częstochową to nie duży klub sportowy i to w kryzysie.
    • WŁÓKNIARZfan Zgłoś komentarz
     Czy ja dobrze czytam? [quote]Jesteśmy dumni, że możemy już jako właściciele ogłosić przejęcie [b]10 procent akcji klubu Wisła Kraków[/b] - jednej z najbardziej utytułowanych i
     Czytaj całość
     najlepszych polskich drużyn w historii.[/quote] Jeśli to prawda, a nie błąd w artykule? To Panowie Meresiński I Citko nie są właścicielami klubu Wisła Kraków, nawet nie mają "głosu blokującego" na zebraniu Rady Nadzorczej
     • piotruspan661 Zgłoś komentarz
      10 proc. ? Czy to znaczy, że są właścicielami trochę więcej niż jednego zawodnika ? A może kilku biurek w księgowości ?
      • Waldi73 Zgłoś komentarz
       10 % akcji przejęli? A gdzie pozostałe 90%? Co to za właściciel z 10 %??? No chyba że w artykule zjedli jedno zero :)
       • jaz0n Zgłoś komentarz
        Do tego to trzeba czasami wygrywać. Szkoda mi trochę Wisły, bo przez lata to byl jedyny jasny punkt w polskiej zapyziałej piłce ligowej - klub który potrafił nie zrobić wstydu jak tylko
        Czytaj całość
        przekroczył granicę. Niemniej w obecnej sytuacji jakoś nie wróżę im powodzenia- Cupiał pozbył się balastu, a nowi właściciele to niewiadoma.
        • Milena_Hoffenheim Zgłoś komentarz
         Gadki szmatki. Dużo mówić każdy może, a tu trzeba działać, nie gadać.
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×