Drutex-Bytovia - Podbeskidzie: Pewny krok spadkowicza

Podbeskidzie Bielsko-Biała odniosło drugie zwycięstwo w sezonie. Tym razem Górale pokonali w Bytowie Drutex-Bytovię i uciekli rywalom w tabeli I ligi. Goście prowadzenie objęli po rzucie karnym.

Michał Piegza

Jeden z faworytów w grze o Lotto Ekstraklasę Podbeskidzie Bielsko-Biała po wygranej w 1. kolejce w Grudziądzu z Olimpią, tym razem pokonało w Bytowie wicelidera I ligi Drutex-Bytovię Bytów.

Pierwszą groźną sytuację w meczu stworzyli sobie bielszczanie. W 8. minucie po podaniu Roberta Demjana Damiana Chmiela powstrzymał Marek Opałacz. Szesnaście minut później po raz pierwszy groźnie zaatakowali gospodarze. Po kontrze dwukrotnie groźnie uderzył Sebastian Kamiński, ale Rafał Leszczyński obronił.

Cztery minuty później Podbeskidzie objęło prowadzenie. Sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Tomasz Podgórski. Pomocnik Górali w drugim kolejnym spotkaniu trafił do bramki rywali z "wapna". Bytovia wyrównać mogła kilka minut później, ale niecelny strzał oddał Jakub Bąk. Chwilę przed przerwą gola na 1:1 mógł zdobyć Janusz Surdykowski, jednak obrońca gości asekurując bramkarza wybił piłkę sprzed pustej bramki.

Po zmianie stron do zdecydowanego ataku ruszyli gospodarze. Leszczyński kilka razy musiał wykazać się czujnością. Tak było m.in. po strzale Łukasza Wróbla. Goście czekali na swoją szansę i w 61. minucie powinni podwyższyć prowadzenie. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Demjan, który trafił w słupek.

Do końca meczu atakowała Bytovia, ale to Podbeskidzie po raz drugi trafiło do siatki. Górale wzorcowo wyprowadzili kontrę, którą strzałem do bramki zakończył Demjan.

Drutex-Bytovia Bytów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:1)
0:1 - Podgórski (k.) 28'
0:2 - Demjan 89'

Drutex-Bytovia Bytów: Gerard Bieszczad - Łukasz Wróbel, Martin Cseh, Marek Opałacz - Sebastian Kamiński, Jakub Serafin, Robert Mandrysz (81' Kamil Wacławczyk), Bartłomiej Poczobut, Jakub Bąk (63' Michał Efir), Artur Formela (73' Omar Monterde) - Janusz Surdykowski.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Rafał Leszczyński - Marek Sokołowski, Robert Menzel, Adam Deja, Mariusz Magiera (82' Damian Jakubik) - Tomasz Podgórski (73' Ariel Wawszczyk), Daniel Mikołajewski, Daniel Feruga (79' Dariusz Kołodziej), Damian Chmiel, Łukasz Sierpina - Robert Demjan.

Żółte kartki: Surdykowski, Mandrysz, Monterde (Bytovia) oraz Deja, Sierpina, Feruga, Demjan. (Podbeskidzie).

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).