2. Bundesliga: Artur Sobiech błysnął na początek sezonu. Dublet Polaka przeciwko Kaiserslautern

Trzy tygodnie przed początkiem Bundesligi wystartowały rozgrywki na zapleczu niemieckiej elity. W meczu otwarcia Hannover 96 pokonał na wyjeździe 4:0 1.FC Kaiserslautern, a dwie bramki strzelił Artur Sobiech.
Konrad Kostorz
PAP/EPA

Dla Artura Sobiecha był to debiut w 2. Bundeslidze, ponieważ wcześniejsze pięć sezonów spędził wraz z Hannoverem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Niemczech (98 występów, 18 goli). Pod nieobecność narzekającego na uraz napastnika Niclasa Fuellkruga Polak nie miał problemów ze znalezieniem miejsca w "jedenastce".

Skład Hannoveru po degradacji z ligi nie zmienił się istotnie. W podstawowym zestawieniu zespołu Daniela Stendela pojawił się tylko jeden nowy zawodnik - pozyskany z FC St. Pauli pomocnik Sebastian Maier i to on otworzył wynik, wykorzystując dogranie Felixa Klausa i przepuszczenie piłki przez Sobiecha.

Po przerwie najpierw stoper Waldemar Anton podwyższył prowadzenie gości, a w 63. minucie Sobiech, który wystąpił w pełnym wymiarze czasowym, z bliska wykończył strzałem głową akcję Manuela Schmiedebacha i Kenana Karamana. Wynik na 4:0 ustalił reprezentant Polski, tym razem uderzeniem prawą nogą, a ponownie asystował grający na skrzydle Karaman.

Kaiserslautern ani razu nie znalazło sposobu na Philippa Tschaunera i zaczęło sezon od falstartu. W wyjściowym składzie Czerwonych Diabłów, które prowadził nowy trener, a były szkoleniowiec Hannoveru 96 Tayfun Korkut, zabrakło Polaków. Dopiero w 73. minucie, gdy na odrabianie stron było już za późno, na boisko wbiegł Kacper Przybyłko. Marcus Piossek całe zawody obejrzał z ławki rezerwowych, a Mateusz Klich nie znalazł się w kadrze meczowej.

Pozostałe spotkania 1. kolejki odbędą się od piątku do poniedziałku. Szanse na debiut w 2. Bundeslidze mają Marcin Kamiński z VfB Stuttgart oraz Tomasz Hołota z Arminii Bielefeld.

1.FC Kaiserslautern - Hannover 96 0:4 (0:1)
0:1 - Maier 16'
0:2 - Anton 48'
0:3 - Sobiech 63'
0:4 - Sobiech 84'

Przygotuj się na coś wielkiego! Wielkie drużyny i wielcy piłkarze, czyli International Champions Cup w Eleven Sports! Oglądaj kanał online na elevensports.pl lub w Cyfrowym Polsacie, nc+ oraz w kablówkach – takich, jak UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.