Mójta i Kozub w Pelikanie Łowicz

Działacze Pelikana Łowicz powoli chcą zamykać kadrę na rundę wiosenną II ligi w sezonie 2008/2009. Wydaje się, że zbyt wielu transferów biało-zieloni już nie przeprowadzą. Do zespołu dołączają jedynie piłkarze, który trenują już z drużyną od jakiegoś czasu. Ostatnimi zawodnikami, którzy podpisali kontrakty są Adam Mójta i Paweł Kozub.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Adam Mójta jest nominalnym obrońcą. Ma 22 lata i mierzy 178 cm wzrostu. Jego macierzystym klubem są Karkonosze Jelenia Góra. Od 2003 występował w Miedzi Legnica. Wiosną sezonu 2006/2007 podpisał Kontrakt z Koroną Kielce gdzie występował do teraz. W obecnych rozgrywkach Mójta tylko dwa razy pojawił się w składzie pierwszego zespołu z Kielc. Zagrał w 4. kolejce I ligi w meczu ligowym ze Stalą Stalowa Wola przegranym przez jego klub 2:3 oraz w 1/16 finału Pucharu Polski przegranym przez Koronę 0:3 z Kmitą Zabierzów. Pozostałe spotkania Mójta rozegrał w rezerwach Korony Kielce w III lidze. W Koronie Kielce obrońca zagrał 2 mecze, a na boisku spędził łącznie 88 minut i dostał jedną żółtą kartkę. W zespole rezerw Korony rozegrał 14 spotkań, w III lidze grał przez 1215 minut i dostał trzy żółte kartki.

Z kolei Paweł Kozub jest nominalnym napastnikiem. Urodzony w Krynicy Zdrój, mierzący 178 cm wzrostu, piłkarz jest wychowankiem Przełęczy Tylicz. Z tego klubu trafił do Sandecji Nowy Sącz. Od zeszłego sezonu występuje w zespole Legii Warszawa grającym w Młodej Ekstraklasie. W obecnych rozgrywkach Kozub wystąpił w ośmiu spotkaniach ME. Spędził na boisku 164 minuty. Nie zdobył w nich żadnej bramki i nie dostał żadnej kartki. Paweł Kozub miał okazję zagrać w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Wraz z Legią II Warszawa zagrał z Naprzodem Jędrzejów. Piłkarze ze stolicy wygrali ten mecz po rzutach karnych, a Kozub spędził na boisku 59 minut.

Obaj piłkarze związali się umową z Pelikanem Łowicz do końca czerwca tego roku, czyli do zakończenia II-ligowych rozgrywek.

Wiosną w kadrze Pelikana Łowicz znajdzie się prawdopodobnie również miejsce dla juniora Ptaków. Jest nim urodzony w 1991 roku napastnik - Dawid Sut.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!