LE: klub Kamila Wilczka przegrał boleśnie, Skendija Tetowo wciąż groźna

Piłkarze Broedby IF przegrali 0:3 na stadionie Panathinaikosu Ateny w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. Kamil Wilczek był na boisku przez 72 minuty. Pogromca Cracovii był blisko sprawienia następnej niespodzianki.

Kamil Wilczek Getty Images / Giuseppe Bellini / Kamil Wilczek

Broendby IF wyeliminowało Herthę Berlin w poprzedniej rundzie, więc Duńczykom nie odbierano szans przed dwumeczem z Panathinaikosem Ateny. Grecy błysnęli dobrym przygotowaniem i udokumentowali napór wynikiem 3:0. Dwa gole strzelił Szwed Marcus Berg. Wynik ustalił po podaniu Cristiana Ledesmy, który wcześniej zdobył bramkę z rzutu karnego.

72 minuty spędził na boisku Kamil Wilczek. Nie nawiązał do tradycji Warzychy, Sypniewskiego czy Olisadebe i nie zdobył gola w Atenach. Broendby kończyło mecz w podwójnym osłabieniu po czerwonej kartce dla bramkarza Ronnowa. Pierwszym zmienionym napastnikiem był w tym momencie nie Wilczek, a Teemu Pukki.

Gola zdobyli inni Polacy. Artur Jędrzejczyk uderzył celnie po dobrze rozegranym rzucie rożnym i w ten sposób dołożył cegiełkę do zwycięstwa 4:0 FK Krasnodar z Partizani Tirana. Łukasz Teodorczyk dobił strzał Alexandru Chipciu w 61. minucie spotkania ze Slavią Praga. Jego RSC Anderlecht wygrał tylko trochę mniej okazale niż Krasnodar, bo 3:0.

West Ham United zremisował 1:1 na stadionie Astry Giurgiu, a to i tak lepszy wynik niż ostatnio, kiedy zaczął dwumecz od porażki z NK Domżale. Przedstawiciel Premier League prowadził dzięki strzałowi Marka Noble z rzutu karnego. W 83. minucie dał się zaskoczyć w zamieszaniu po rzucie rożnym. Przytomnie zachował się tam Denis Alibec i odebrał Młotom zaliczkę.

Na sprawienie sensacji ma ochotę Skendija Tetowo. Pogromca Cracovii przeprowadza historyczny rajd i jest blisko awansu do grupy Ligi Europy. W Belgii prowadził od 9. minuty, kiedy Besart Ibraimi znalazł drogę do bramki KAA Gent. Skendija straciła koncentrację w końcówce obu połów. To wtedy niedawny uczestnik Ligi Mistrzów doprowadził do wyniku 2:1, ale nie może być pewny swego przed rewanżem w Macedonii.

IFK Goeteborg wygrał 1:0 z Karabachem Agdam. Przypomnijmy, że Szwedzi wyrzucili za burtę Piasta Gliwice. Zagłębie Lubin zostało wyeliminowane przez zawodników SonderjyskE. Duńczycy stoczyli ze Spartą Praga jedyne bezbramkowe starcie. AS Trencin, którego Legia pokonała w eliminacjach Ligi Mistrzów, został zdemolowany 0:4 przez Rapid Wiedeń.

W poprzednim sezonie piłkarze FK Astana i BATE Borysów byli w grupie Ligi Mistrzów. Sukcesu nie powtórzyli. Tym razem nie przeszli eliminacji i próbują zaistnieć na drugim planie. Kazachowie potrafią korzystać z atutu własnego stadionu. Przypomnieli o tym Białorusinom, którym dwa gole strzelili między 70. a 80. minutą. Po trafieniach Kabanangi i Nurgalijewa FK Astana ma czego bronić na wyjeździe.