LE: gol Artura Jędrzejczyka, FK Krasnodar nie zostawił złudzeń Albańczykom

Piłkarze FK Krasnodar wygrali 4:0 z Partizani Tirana w pierwszym meczu IV rundy eliminacji Ligi Europy. Tuż przed przerwą gola zdobył Artur Jędrzejczyk. Polak rozegrał 90 minut.

Artur Jędrzejczyk Newspix / Łukasz Grochala/Cyfrasport / Na zdjęciu: Artur Jędrzejczyk

Artur Jędrzejczyk strzelił gola na 3:0 tuż przed przerwą po perfekcyjnie rozegranym rzucie rożnym. Najpierw krótkie podanie, następnie dośrodkowanie, a na koniec asysta Ariego i uderzenie Polaka głową. Jędrzejczyk wyprzedził obrońcę i przymierzył z bliska.

Reprezentant Polski wyszedł na mecz z Partizani Tirana w podstawowym składzie. Na lewej stronie obrony był aktywny. Nękał Albańczyków rajdami, a w 12. minucie mógł mieć asystę, gdyby Fiodor Smołow strzelił celnie po jego dośrodkowaniu. Jędrzejczyk miał natomiast problem z powrotami na czas, przez co ratował się faulami. Był pierwszym piłkarzem upomnianym kartką.

FK Krasnodar prezentował wyższą jakość niż Partizani. Po wyrównanym początku zepchnął przeciwnika pod jego pole karne. Do przerwy było 3:0. Gole zdobyli poza Jędrzejczykiem Joaozinho z rzutu karnego, a także Fiodor Smołow w sytuacji sam na sam po podaniu Kabore.

Sam Smołow miał więcej sytuacji podbramkowych niż Partizani. Wykorzystał dopiero czwartą z nich. Po przeciwnej stronie boiska najgroźniejszy był Lorenc Trashi, który przed meczem był awizowany na tym samym skrzydle co Jędrzejczyk, a szybko uciekł na lewe.

Druga połowa mniej interesująca. Gospodarze postanowili oddać inicjatywę rywalom i obserwować na co ich stać w ataku pozycyjnym. Okazało się, że na niewiele i w 73. minucie Ari dobił ich jeszcze jednym ciosem. Piłkarz FK Krasnodar ustalił wynik na 4:0 eleganckim lobem z pomocą Krasniqiego.

FK Krasnodar ma szczęście w losowaniach, następnie temu szczęściu pomaga na boisku i jest blisko awansu do fazy grupowej Ligi Europy. Pozostało przypieczętować zwycięstwo w dwumeczu na stadionie Partizani.

FK Krasnodar - Partizani Tirana 4:0 (3:0)
1:0 - Joaozinho (k.) 18'
2:0 - Fiodor Smołow 27'
3:0 - Artur Jędrzejczyk 45'
4:0 - Ari 73'

Krasnodar: Kriciuk - Kałeszin, Martynowicz, Granqvist, Jędrzejczyk - Ari, Ahmedov (66' Eboue), Kabore, Pereyra (62' Gazinski), Joaozinho - Smołow (76' Torbinski).

Partizani: Hoxha – Ibrahimi (64' Fejzullahu), Krasniqi, Arapi, Vila – Trashi, Ramadani, Batha, Torassa – Ekuban, Bardhi (64' Fili).

Żółte kartki: Jędrzejczyk, Granqvist (Krasnodar) oraz Trashi (Partizani).

Sędzia: Gediminas Mazeika (Litwa)

Czy FK Krasnodar wygra również rewanż w Albanii?