Zagłębie Sosnowiec pewnie pokonało Nidę Pińczów

Zagłębie wreszcie nie tylko nie traci, ale też strzela bramki w sparingach. Piłkarze z Sosnowca aż trzy razy pokonali bramkarza Nidy Pińczów. Trwa walka o miejsce w składzie na mecz z Rakowem Częstochowa. Do obsadzenia są jeszcze trzy pozycje.

Piotr Tafil
Piotr Tafil

Do Sosnowca przyjechała tym razem szesnasta w grupie wschodniej II ligi Nida Pińczów. Zagłębie po raz pierwszy w przerwie zimowej mogło rozegrać mecz na płycie Stadionu Ludowego. Na normalnym boisku sosnowiczanie pokazali kilka bardzo ładnych akcji. Próbowali grać szybko, z pierwszej piłki, choć trzeba przyznać, że rywal specjalnie im w tym nie przeszkadzał. Pierwszą bramkę zdobył Piotr Smolec, który na początku drugiej połowy, po starciu z rywalem musiał opuścić boisko. Kontuzja nie wygląda jednak na poważną. Na 2:0 podwyższył bliski podpisania kontraktu z Zagłębiem Michał Filipowicz, a wynik ustalił wprowadzony po przerwie Dawid Ryndak.

Zagłębie mogło ten mecz wygrać znacznie wyżej, ale skuteczności brakuje Krzysztofowi Myśliwemu. Zdobywca siedmiu bramek w rundzie jesiennej zmarnował kilka stuprocentowych okazji. Tradycyjnie nieskuteczny był też inny napastnik Pavol Hustava. Z bardzo dobrej strony pokazał się za to młody Dariusz Bernaś. Ukoronowaniem jego udanego występu mogła być piękna bramka, ale po strzale nożycami piłka poszybowała nad poprzeczką.

- Rywalizacja o miejsce w składzie wygląda bardzo ciekawie. W wyjściowej jedenastce na mecz z Rakowem są jeszcze trzy wolne miejsca - mówi Kudyba, choć nie chce powiedzieć o jakie pozycje konkretnie chodzi. Możemy się domyślać, że na pozycji defensywnego pomocnika trwa walka między Michałem Skórskim, a Grzegorzem Dorobkiem. Na środku obrony o dwa wolne miejsca rywalizuje trzech piłkarzy: Adrian Marek, Wojciech Białek i ściągnięty z Gawina Królewska Wola Tomasz Balul. Ciekawie wygląda też pojedynek o miejsce między słupkami. Maciejowi Gostomskiemu co jakiś czas przydarzają się proste błędy, z kolei Adrian Masarczyk nie miał do tej pory okazji do wykazania się. Obaj bramkarze na razie solidarnie bronią po 45 minut w każdym meczu.

Na szczęście dla sosnowiczan mniej poważna niż to się wydawało jest kontuzja Arkadiusza Kłody - Nie potwierdziły się pierwsze diagnozy. Mam bardzo mocno stłuczone kolano, ale do meczu z Rakowem powinienem się wyleczyć - mówi Kłoda. Przypomnijmy, że u piłkarza podejrzewano naciągnięcie więzadeł.

Zagłębie Sosnowiec - Nida Pińczów 3:0 (2:0)
1:0 - Smolec 35'
2:0 - Filipowicz 45'
3:0 - Ryndak 51'

Skład Zagłębia: Gostomski (46'Masarczyk) - Wróbel (62'M.Szatan), Białek, Balul (46'Marek), Pajączkowski (62'Łuczywek), Smolec (58'Strojek), T. Szatan (53'Bodziony), Dorobek (46'Skórski), Łuczywek (46'Ryndak), Myśliwy (66'Bernaś), Filipowicz (56'Hustava).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!