The Championship: Saganowski i Rasiak na boisku

88. i 89. - tyle minut rozegrali odpowiednio Grzegorz Rasiak i Marek Saganowski. W sobotę rozegrano 35. kolejkę The Championship i zespoły Polaków zwyciężyły w tej serii spotkań. Święci nie wydostali się jednak ze strefy spadkowej.

Bartosz Zimkowski

Southampton gra coraz lepiej. Tydzień temu pokonało na własnym obiekcie Preston North End 3:1, a tym razem poradziło sobie z innym zespołem z czołówki - Cardiff City. Święci zwyciężyli 1:0, a jedynego gola zdobył z rzutu karnego David McGoldrick. Przez całe spotkanie udało się odpierać ataki Cardiff i ostatecznie zwyciężyć 1:0. Southampotn awansowało o jedno "oczko", ale nadal ma trzy punkty straty do bezpiecznej strefy.

Wygrało bowiem Nottingham Forest. Beniaminek The Championship sensacyjnie pokonał na Madejski Stadium Reading 1:0. Dla Reading była to druga z rzędu porażka przed własną publicznością. Mimo to zajmuje trzecie miejsce w tabeli drugiej ligi angielskiej.

Od pierwszej minuty w barwach Watford wystąpił Grzegorz Rasiak. Szerszenie podejmowały Crystal Palace i udowodniły, że ostatnio są w dobrej formie. Wygrały 2:0, a Rasiak przebywał na boisku do 88. minuty. Bramki nie zdobył, ale wrócił do gry po krótkiej przerwie.

Sensacyjnie przegrał lider rozgrywek Wolverhampton Wanderers. Wilki przegrały z Plymouth Argyle 0:1, tracąc bramkę już w pierwszej minucie. Wówczas Paul Gallagher pokonał bramkarza Wilków. Wolves nadal jest liderem, ale w niedzielę swój mecz rozegra Birmingham City. Blues zmierzą się z Sheffield United.