Stal - Drutex-Bytovia: liga przyspiesza. Rajd bytowian do beniaminków trwa

Drutex-Bytovia Bytów zagra po raz trzeci na wyjeździe. Ponownie wystąpi na stadionie beniaminka. Stal Mielec była w weekend na Pomorzu i przegrała pierwszy mecz po awansie na zaplecze Lotto Ekstraklasy.

Klub z Bytowa obchodzi 70-lecie, a punktem kulminacyjnym urodzin była gala. O dobrą atmosferę zadbała drużyna Tomasza Kafarskiego, która w piątek zrehabilitowała się po dwóch porażkach. Drutex-Bytovia Bytów wygrała 1:0 z Miedzią Legnica i wróciła na górę tabeli.

Pojedynek był wyrównany. Drutex-Bytovia strzeliła gola Miedzi, a ta sztuka nie udała się jej w trzech poprzednich podejściach. Dokonał tego Jakub Bąk, który wszedł na boisko w 70. minucie. Sportową złość pokazał również Janusz Surdykowski. Najlepszy napastnik Bytovii nie imponował ostatnio skutecznością, więc rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

- Nasze zmiany były spowodowane tym, że mieliśmy możliwość zastosowania planu B. On był fenomenalny i dlatego mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa – powiedział Kafarski. - To było trudne spotkanie. Było widać od początku, że zbitka meczów miała wpływ na pierwsze minuty. Było u nas dużo nerwowości, a pierwsza połowa była wyrównana.

Drutex-Bytovia zostaje w grze o Puchar Polski, a na dodatek I liga przyspiesza. Wspólnie ze Stalą Mielec rozpocznie 5. kolejkę. Również poprzednie dwa mecze na wyjeździe zagrała z beniaminkami. Pokonała Znicz Pruszków, po czym poniosła porażkę z Wisłą Puławy. Stal plasuje się między tymi klubami w tabeli.

Dokładnie na 14. lokacie z trzema punktami za tyle samo remisów. Kompromisowym wynikiem zakończyły się starcia Stali z Sandecją, Górnikiem i MKS Kluczbork. W weekend poniosła pierwszą porażkę po awansie.

Podopieczni Janusza Białka zostali pokonani 1:3 przez Olimpię Grudziądz. Nie zagrali dobrze, a zaskoczył ich piłkarz, który akurat ze zdobywania goli nie słynie. Dariusz Kłus wykorzystał dwa precyzyjne dośrodkowania i zakończył je celnymi strzałami głową. Stal straciła w Grudziądzu więcej bramek niż we wszystkich poprzednich spotkaniach.

- Uczulaliśmy naszych zawodników, że Olimpia posyła dużo dośrodkowań, a wszystkie gole straciliśmy w ten sposób. Należała się pała z taktyki i realizacji planu. Rywal ustawił sobie mecz, a jedna bramka nie osłodziła nam powrotu - powiedział trener.

Być może porażka i krótka przerwa między kolejkami skłonią Białka do zmian w składzie. Zadaniem Stali będzie odniesienie podobnego zwycięstwa jak Drutex-Bytovia z Miedzią. Przyjezdni postarają się natomiast o kontynuację, by zadomowić się na górze tabeli.