LE: gol Łukasza Teodorczyka, Anderlecht awansował do fazy grupowej z przytupem

Łukasz Teodorczyk zdobył gola w wygranym 3:0 spotkaniu RSC Anderlechtu ze Slavią Praga. Klub Polaka strzelił Czechom sześć goli w dwumeczu i pewnie awansował do fazy grupowej Ligi Europy.

Łukasz Teodorczyk w barwach Anderlechtu Newspix / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk w barwach Anderlechtu

RSC Anderlecht był jedną nogą w fazie grupowej Ligi Europy po pierwszym meczu w Pradze. Wygrał tam 3:0, a w zdobyciu zaliczki pomógł Łukasz Teodorczyk, który zdobył gola. Trener Belgów nie zdecydował się na rewolucję w składzie przed rewanżem mimo komfortowej sytuacji.

Przewaga Anderlechtu w dokładności i jakości była widoczna gołym okiem. Ponownie oddawał więcej strzałów niż Slavia Praga i częściej zmuszał do interwencji bramkarza przeciwnika. Slavia wyróżniała się wyłącznie liczbą fauli, i choć sędzią był Anglik, nie spoglądał łaskawym okiem na przewinienia gości. W pierwszej połowie Anthony Taylor podyktował dwa rzuty karne dla Anderlechtu.

Pierwszą jedenastkę wykorzystał Youri Tielemans w 22. minucie, a następną w 40. minucie Teodorczyk. Trwa więc wzlot Polaka, jaki przeżywa po transferze z Dynama Kijów.

Krótko po przerwie Hanni mógł zwiększyć prowadzenie zespołu z Brukseli, lecz trafił w poprzeczkę. Anderlecht odrobinę cofnął formację i starał się kontrolować wydarzenia z drugiego planu, co nie znaczy, że Slavia zaczęła przeważać.

W 58. minucie Teodorczyk został zmieniony przez Syllę i mógł oglądać końcówkę spotkania z ławki rezerwowych. Polak zobaczył z boku jednego gola Michaela Heylena, który z rzutu wolnego ustalił wynik rewanżu na 3:0, a dwumeczu na 6:0.

RSC Anderlecht - Slavia Praga 3:0 (2:0)
1:0 - Youri Tielemans (k.) 22'
2:0 - Łukasz Teodorczyk (k.) 40'
3:0 - Michael Heylen 61'

Wynik dwumeczu: 6:0. Awans: Anderlecht

Anderlecht: Roef - Heylen, Dendoncker, Nuytinck, Acheampong - Chipciu, Badji, Tielemans (62' Doumbia), Diego Capel - Hanni (70' Sowah) - Teodorczyk (56' Sylla).

Slavia: Berkovec - Mikula, Ngadeu, Frydrych, Jablonsky - Soucek, Husbauer (69' Bilek) - Van Kessel, Barak (46' Mihalik), Zmrhal - Mesanović (46' van Buren).

Żółte kartki: Chipciu, Sylla (Anderlecht) oraz Mikula, Ngadeu (Slavia).