Premier League: Man Utd wydarł zwycięstwo w Hull! Niespodziewany bohater

Nie Zlatan Ibrahimović, nie Paul Pogba, a Marcus Rashford dał Manchesterowi United zwycięstwo 1:0 w starciu z Hull City. Ekipa Jose Mourinho wydarła pełną pulę dopiero w doliczonym czasie!

Szymon Mierzyński
PAP/EPA
Pierwsza połowa nie była zbyt dobra w wykonaniu Czerwonych Diabłów, które miały wprawdzie inicjatywę, ale nie narzuciły na tyle wysokiego tempa, by zmusić gospodarzy do rozpaczliwej defensywy. Najbliżej otwarcia wyniku przyjezdni byli w 37. minucie, gdy po strzale Wayne'a Rooneya piłkę z linii bramkowej wybił Curtis Davies.

W drugiej części ekipa Jose Mourinho też zbierała się do ataku dość długo i z każdą chwilą coraz bardziej jej się spieszyło. Największym wyzwaniem dla Tygrysów był ostatni kwadrans, w którym przewaga Manchesteru United była wręcz miażdżąca. Zawodnicy beniaminka wybijali piłkę byle dalej od własnej bramki i zależało im już tylko na utrzymaniu bezbramkowego remisu.

Największym gwiazdom faworyta brakowało w sobotę zimnej krwi. Niewiele wskórał Zlatan Ibrahimović, na potęgę - głównie strzałami z dystansu - pudłował Paul Pogba. Wyręczył ich jednak Marcus Rashford, bo to on zapewnił drużynie z Old Trafford zwycięstwo. W 92. minucie niewiele już na nie wskazywało, bo Tygrysy zdołały wreszcie przenieść piłkę na połowę przeciwnika. Czerwone Diabły stać było jednak na jeszcze jeden zryw. Asystował Rooney, który zbiegł z lewego skrzydła w pole karne i podał młodemu napastnikowi na 3. metr, a ten tylko dopełnił formalności.

Jeden raz przysnęła obrona Tygrysów i ten błąd okazał się brzemienny w skutkach. Podopieczni Mike'a Phelana, którzy rozpoczęli sezon od dwóch triumfów, tym razem schodzili z boiska bez punktów, natomiast Manchester United wygrał po raz trzeci i w tabeli Premier League plasuje się tuż za Chelsea, ustępując jej mniejszą liczbą strzelonych goli.

Hull City - Manchester United 0:1 (0:0)
0:1 - Marcus Rashford 90+2'

Hull City: Eldin Jakupović - Ahmed Elmohamady, Jake Livermore, Curtis Davies, Andrew Robertson, David Meyler, Tom Huddlestone, Sam Clucas, Robert Snodgrass (48' Shaun Maloney), Abel Hernandez (83' Harry Maguire), Adama Diomande.

Manchester United: David de Gea - Antonio Valencia, Eric Bailly, Daley Blind, Luke Shaw, Marouane Fellaini, Paul Pogba, Juan Mata (71' Marcus Rashford), Wayne Rooney (90+4' Chris Smalling), Anthony Martial (60' Henrich Mchitarjan), Zlatan Ibrahimović.

Żółte kartki: Tom Huddlestone, David Meyler (Hull City) oraz Marouane Fellaini (Manchester United).

Sędzia: Jonathan Moss.

Wystartował nowy sezon najlepszej ligi świata! Hiszpańska LaLiga Santander NA ŻYWO i NA WYŁĄCZNOŚĆ w Eleven i Eleven Sports. Oglądaj online na elevensports.pl lub w Cyfrowym Polsacie, nc+ oraz w kablówkach – takich, jak UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.