Sampdoria - Atalanta: Linetty i Muriel najlepsi na boisku

Karol Linetty zebrał bardzo dobre recenzje za mecz 2. kolejki Serie A przeciwko Atalancie (2:1). Włoscy dziennikarze ocenili, że polski pomocnik obok Luisa Muriela był najlepszy na boisku.

Maciej Rowiński
PAP/EPA

Po transferze z Lecha Poznań Karol Linetty z marszu stał się czołową postacią Sampdorii Genua. Nie potrzebował czasu na aklimatyzację, nie musiał tłumaczyć, że przeskok z Ekstraklasy do Serie A jest zbyt duży i cierpliwie czeka aż trener da mu szansę. 21-latek zagrał po 90 minut w obu ligowych meczach, prezentując się lepiej niż solidnie.

Po wygranym spotkaniu z Atalantą, postawę Linettego docenili również włoscy dziennikarze. "La Gazzetta dello Sport" najwyżej oceniła Polaka i Luisa Muriela. Identyczne zdanie ma strona poświęcona Sampdorii sampnews24.com.

"Jeśli Polak nadal będzie trzymał taki poziom, to już niedługo na dobre rozkocha w sobie kibiców. Pierwsza połowa była trochę 'nijaka' w jego wykonaniu, ale po przerwie był wszędzie. Dopadał każdego rywala, który chciał oddać strzał" - chwalił Linettego serwis sampnews24.com.

Sampdoria po dwóch zwycięstwach w lidze zajmuje trzecie miejsce. W trzeciej kolejce Serie A czeka ich mecz wyjazdowy z AS Roma.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)