Bytovia - Sandecja: triumf gospodarzy

Dwa gole padły w meczu w Bytowie. Drutex-Bytovia po golach zdobywanych przez Łukasza Wróbla z rzutu karnego oraz Jakuba Serafina 2:0 pokonała Sandecję Nowy Sącz.

Michał Piegza
Materiały prasowe

Od początku w Bytowie trwał wyrównany mecz. Żadna z drużyn nie potrafiła na dłużej wywalczyć przewagi na placu gry. Pojedynek toczony był w dobrym tempie, ale brakowało w nim celnych uderzeń.

W 21. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie po... bezpośrednim uderzeniu z rzutu rożnego Omara Monterde. Defensorzy Sandecji wybili piłkę tuż sprzed linii bramkowej.

Wydawało się, że przed przerwą gole nie padną. W 36. minucie dobrze prowadzący zawody sędzia Kornel Paszkiewicz podyktował rzut karny po faulu na szarżującym Sebastianie Kamińskim. "Jedenastkę" wykorzystał Łukasz Wróbel.

Po zmianie stron przewagę uzyskali goście, którzy zdeterminowani dążyli do wyrównania. W 54. minucie dośrodkował Bartłomiej Dudzic, a strzał Macieja Małkowskiego obronił Gerard Bieszczad. Dwanaście minut później w dobrej sytuacji znalazł się Sebastian Leszczak, ale nie trafił w bramkę.

Gospodarze skupieni na defensywie dość szczęśliwie podwyższyli prowadzenie w 69. minucie. Z rzutu wolnego uderzył Jakub Serafin, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki.

Pomimo straty drugiego gola gracze Sandecji wciąż mieli nadzieję na wywalczenie w Bytowie co najmniej punktu. Na przeszkodzie przyjezdnym stawał jednak dobrze dysponowany Bieszczad, który w 77. minucie obronił groźny strzał Małkowskiego. W końcówce gospodarze mogli pogrążyć Sandecję. Po dograniu Jakuba Bąka w poprzeczkę trafił Juliusz Letniowski.

Dzięki zwycięstwu piłkarze Drutex-Bytovii zrównali się w tabeli punktami z sobotnim rywalem.

Drutex-Bytovia Bytów - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)
1:0 - Łukasz Wróbel (k.) 37'
2:0 - Jakub Serafin 69'

Drutex-Bytovia Bytów: Gerard Bieszczad - Łukasz Wróbel, Martin Cseh, Krzysztof Bąk, Sebastian Kamiński - Bartłomiej Poczobut, Robert Mandrysz, Jakub Serafin (81' Juliusz Letniowski), Jakub Bąk, Omar Monterde (86' Marek Opałacz) - Michał Efir (68' Michał Rzuchowski).

Sandecja Nowy Sącz: Łukasz Radliński - Lukas Kuban, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bucko, Kamil Słaby - Bartłomiej Dudzic (75' Adrian Danek), Michał Gałecki, Grzegorz Baran, Wojciech Trochim (50' Sebastian Leszczak), Maciej Małkowski - Maciej Korzym (68' Dawid Janczyk).

Żółta kartka: Letniowski (Bytovia)

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).