)

Emigranci: gol za golem! Polacy szaleją

Jak w pierwszy weekend po reprezentacyjnej przerwie spisywali się Polacy, którzy na co dzień występują w zagranicznych klubach? Dobrych wieści nie brakuje! Zobacz szczegółowy raport.
Maciej Kmita

Robert Lewandowski (Bayern Monachium)

Kapitan Biało-Czerwonych nie ma zamiaru się zatrzymać. W piątkowym meczu 2. kolejki Bundesligi z Schalke 04 Gelsenkirchen (2:0) to właśnie "Lewy" poprowadził mistrza Niemiec do zwycięstwa. Najpierw z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Ralfem Faehrmannem, w której znalazł się po fenomenalnym podaniu Javiego Martineza, a potem sam wystąpił w roli asystenta przy golu Joshua Kimmicha.

- Nie byliśmy zespołem słabszym od Bayernu, ale nasi rywale mieli Lewandowskiego. To on zrobił różnicę, był od nas bardziej efektywny i skuteczny - te słowa trenera Schalke, Markusa Weinzierla, mówią wiele o roli Lewandowskiego w piątkowym meczu.

Po czterech meczach sezonu 2016/2017 Lewandowski ma na koncie już siedem bramek i dwie asysty. Kapitan reprezentacji Polski ma udział w golu co 40 spędzonych na boisku minut!

Wygraj piłkę z podpisami zawodników Realu Madryt!

Grzegorz Krychowiak zostanie graczem pierwszej "11" PSG?