Liga Mistrzów: istna demolka na Camp Nou! Messi z hat-trickiem

Rozgrywki Ligi Mistrzów FC Barcelona rozpoczęła od zwycięstwa 7:0 z Celtikiem Glasgow. Lionel Messi ustrzelił hat-trick, a Neymar zdobył gola i zanotował aż 4 asysty.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / EPA/ALBERTO ESTEVEZ

W weekend FC Barcelona niespodziewanie poległa na własnym stadionie z beniaminkiem Deportivo Alaves 1:2. Na mecz z Celtikiem Glasgow w Lidze Mistrzów trener Luis Enrique dokonał aż 8 zmian w podstawowym składzie i tym razem Duma Katalonii nie sprawiła zawodu swoim kibicom.

Na samym początku do siatki rywali trafił Lionel Messi. Argentyńczyk ostatnio narzekał na drobny uraz. W lidze wszedł dopiero z ławki rezerwowych, ale losów meczu nie zdołał odwrócić. We wtorkowy wieczór był już w swoim żywiole. W 3. minucie dostał świetne podanie od Neymara i pewnie wykończył sytuację. Nie minęło pół godziny, a południowoamerykański duet ponownie rozklepał defensywę Celtiku. Brazylijczyk zaliczył drugą asystę, Argentyńczyk powiększył swój bramkowy dorobek i było już 2:0.

Szkoci musieli bronić się całą jedenastką, a Barcelonie zagrozili tylko raz. Moussa Dembele, który był bohaterem ostatnich derbów Glasgow, wywalczył rzut karny po faulu bramkarza Marca-Andre ter Stegena. 19-letni napastnik sam zdecydował się na wykonanie "jedenastki", jednak trafił na wyjątkowo silnego rywala, który wyczuł jego intencje. Dla Niemca był to już 3. obroniony rzut karny w Lidze Mistrzów (na 4 próby).

Celtic praktycznie nie wychodził z własnej połowy, ale mimo to nie uchronił się przed blamażem. Gospodarze bawili się piłką, zagrażali bramce Dorusa de Vrijsa i kolejne gole były kwestią czasu. Mistrzowie Hiszpanii przeciwnika dobili po zmianie stron, a każda kolejna bramka była jeszcze piękniejsza od poprzedniej.

W ciągu zaledwie 10 minut do siatki trafiali Neymar po strzale z rzutu wolnego, wprowadzony Andres Iniesta, który popisał się fenomenalnym wolejem i ponownie Messi. Argentyńczyk tym razem zabawił się z Luisem Suarezem i skompletował hat-tricka - 6. w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Na gola czekał jeszcze Urugwajczyk, który swego dopiął na kwadrans przed końcem. Neymar zaliczył 4 (!) asystę, a król strzelców ligi hiszpańskiej przyjął piłkę na klatkę piersiową i z półobrotu posłał piłkę pod poprzeczkę. Majstersztyk! W samej końcówce Luis Suarez jeszcze dobił Szkotów, wykorzystując podanie Messiego.

Na inaugurację Ligi Mistrzów FC Barcelona rozbiła Celtic Glasgow 7:0. Drugi mecz tej grupy, pomiędzy Manchesterem City i Borussią Moenchengladbach, został przełożony z powodu silnych opadów deszczu.

7:0 - Luis Suarez 88'

W 24. minucie Moussa Dembele (Celtic) nie wykorzystał rzutu karnego - Marc-Andreter Stegen obronił.

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto, Gerard Pique, Samuel Umtiti, Jordi Alba - Ivan Rakitić (46' Andres Iniesta), Sergio Busquets (61' Rafinha), Andre Gomes - Luis Suarez, Lionel Messi, Neymar.

Celtic Glasgow: Dorus de Vries - Mikael Lustig, Kolo Toure, Erik Swiatczenko (68' Eoghan O'Connell), Kieran Tierney - Patrick Roberts (68' Stuart Armstrong), Cristian Gamboa, Nir Bitton (76' Callum McGregor), Scott Brown, Scott Sinclair - Moussa Dembele.

Żółte kartki: ter Stegen, Rakitić (FC Barcelona) oraz Brown (Celtic).

Sędzia: Ovidiu Hategan (Rumunia).

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy FC Barcelona wygra w tym sezonie Ligę Mistrzów?