Arkadiusz Milik zaczął w Napoli lepiej od Gonzalo Higuaina - 4 występy i już 4 gole

Arkadiusz Milik znakomicie rozpoczyna swoje występy dla SSC Napoli. Reprezentant Polski ma za sobą cztery występy, w których strzelił aż cztery gole. To wynik lepszy od Gonzalo Higuaina.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / EPA/ROMAN PILIPEY

Arkadiusz Milik w oficjalnym debiucie w SSC Napoli bramki nie zdobył, ale już w drugim spotkaniu przeciwko AC Milan popisał się dubletem, a wynik ten powtórzył we wtorkowym pojedynku z Dynamem Kijów. W ciągu 276 minut spędzonych na boisku strzelił 4 gole, a zatem trafia średnio co 69 minut.

Edinson Cavani, który dla klubu spod Wezuwiusza w 138 występach zdobył 104 bramki, również rozpoczął od czterech trafień w czterech pierwszych występach, przy czym Urugwajczyk mógł pochwalić się tylko jednym dubletem.

Milik przywitał się z Napoli tak jak Cavani i lepiej od Gonzalo Higuaina, który ogółem zdobył dla Azzurrich 91 goli w 146 spotkaniach. Argentyńczyk na tym etapie miał w dorobku trzy bramki strzelone Chievo, Atalancie oraz Borussii Dortmund. Po raz czwarty strzelił dopiero w piątym występie.

Reprezentantowi Polski okazji do poprawienia dorobku w najbliższym czasie nie zabraknie. Napoli do końca miesiąca rozegra jeszcze pięć meczów, najbliższy w sobotę 17 września z Bologna FC.

Pierwsze występy snajperów w Napoli i ich dorobek:

Edinson Cavani Gonzalo Higuain Arkadiusz Milik
IF Elfsborg (1:0) Bologna FC (3:0) Pescara Calcio (2:2)
IF Elfsborg (2:0) - 2 gole Chievo Werona (4:2) - 1 gol AC Milan (4:2) - 2 gole
ACF Fiorentina (1:1) - 1 gol Atalanta Bergamo (2:0) - 1 gol US Palermo (3:0)
FC Bari (2:2) - 1 gol Borussia Dortmund (2:1) - 1 gol Dynamo Kijów (2:1) - 2 gole

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)