Podbeskidzie - Zagłębie: hit nie rozczarował, dziewięć goli w Bielsku-Białej!

Aż dziewięć goli padło w hitowym spotkaniu 9. kolejki I ligi, w którym Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmowało Zagłębie Sosnowiec. Mecz zakończył się wygraną gości 5:4.

Łukasz Witczyk
Radość Zagłębia Sosnowiec Newspix / Krzysztof Dzierzawa/PressFocus/NEWSPIX.PL / Radość Zagłębia Sosnowiec

Obie ekipy przed startem sezonu nie ukrywały swoich ambicji i celowały w walkę o awans do Ekstraklasy. Mecz ten zapowiadany był jako hit I ligi. Zagłębie Sosnowiec było jedyną niepokonaną drużyną, a Podbeskidzie Bielsko-Biała przed tygodniem przełamało się po serii trzech porażek z rzędu.

Spotkanie świetnie rozpoczęli bielszczanie. W 2. minucie prosty błąd popełnił Sebastian Dudek. Wykorzystał to Paweł Tarnowski, który ruszył na bramkę przeciwnika i pokonał Jakuba Szumskiego. Wydawało się, że po takim ciosie Zagłębie szybko się nie podniesie. Do tego Górale mieli jeszcze jedną okazję na podwyższenie prowadzenia, ale w słupek trafił Daniel Feruga.

Jak mawia znane przysłowie, niewykorzystane okazje się mszczą. Tak było właśnie w 14. minucie, kiedy to Sebastian Dudek przejął piłkę po stracie Martina Barana i precyzyjnym strzałem nie dał szans Mateuszowi Lisowi. Gol ten dodał wiatru w żagle Zagłębiakom, którzy już w 26. minucie objęli prowadzenie. Sosnowiczanie pięcioma podaniami rozklepali defensywę Górali, a Żarko Udovicić nie zmarnował sytuacji sam na sam.

Bielszczanie z minuty na minutę gaśli w oczach. W ich poczynaniach nie było widać pewności siebie. W dodatku goście w ostatniej minucie pierwszej połowy podwyższyli prowadzenie. Po podaniu Martina Pribuli trzeciego gola dla Zagłębia strzałem z ostrego kąta zdobył Vamara Sanogo, który wcześniej odebrał piłkę jednemu z graczy Górali. Wydawało się, że po tym ciosie bielszczanie się nie podniosą. Nic bardziej mylnego.

W przerwie w szatni Podbeskidzia padło kilka mocnych słów, co było widać po grze gospodarzy. Co prawda na początku drugiej połowy bielszczanie nie potrafili stworzyć sobie dogodnej sytuacji, ale z pomocą przyszedł... Sebastian Dudek, który po raz drugi popełnił błąd skutkujący stratą gola. Tym razem wykorzystał go Daniel Feruga.

Bielszczanie poczuli krew i rzucili się do odrabiania strat. W dodatku trener Dariusz Dźwigała zdecydował się na ofensywną zmianę: Mariusza Magierę zmienił Robert Demjan, który już po kilkudziesięciu sekundach był blisko zdobycia gola. Gospodarze do wyrównania doprowadzili w 61. minucie, kiedy to Łukasz Sierpina huknął z 18. metra, a piłka po rykoszecie zmyliła Szumskiego.

Górale wciąż atakowali, choć z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić gracze z Sosnowca. Jednak to Podbeskidzie zadało kolejny cios. W 76. minucie na prowadzenie bielski zespół wyprowadził Demjan, który wykorzystał podanie Szymona Lewickiego i w sytuacji sam na sam nie dał szans Szumskiemu. Gospodarze uwierzyli w to, że są w stanie zatrzymać zwycięski marsz Zagłębia.

Nie był to jednak koniec emocji w Bielsku-Białej. Po chwili na tablicy wyników znów był remis. W polu karnym Sanogo bez większych problemów ograł Jozefa Piacka i precyzyjnym strzałem pokonał Mateusza Lisa. Kilka minut później słowacki stoper popełnił kolejny koszmarny błąd. Tym razem podał prosto do Martina Pribuli, a ten nie zwykł marnować takich prezentów. Skrzydłowy Zagłębia ustalił wynik spotkania.

Hit I ligi nie rozczarował. Spotkanie było pełne zwrotów akcji, wymiany ciosów. Kibice obejrzeli aż dziewięć bramek. Dzięki wygranej Zagłębie umocniło się na pozycji lidera, a Podbeskidzie Bielsko-Biała zanotowało dziewiąty mecz z rzędu bez wygranej u siebie.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec 4:5 (1:3)
1:0 - Paweł Tarnowski 2'
1:1 - Sebastian Dudek 14'
1:2 - Żarko Udovicić 26'
1:3 - Vamara Sanogo 45'
2:3 - Daniel Feruga 53'
3:3 - Łukasz Sierpina 61'
4:3 - Robert Demjan 76'