KSZO pokonał Stal

W meczu sparingowym na boisku przy ulicy Kolejowej w Ostrowcu Świętokrzyskim, zawodnicy miejscowego KSZO zmierzyli się z drużyną Stali Poniatowa, którą pokonali 1:0. Jedyną bramkę meczu zdobył w 31. minucie Adam Cieśliński.

Anna Soboń
Anna Soboń

Mecz był toczony w dużo wolniejszym tempie, niż ostatni pojedynek KSZO z Dolcanem Ząbki. Piłkarze z Ostrowca w pierwszej połowie udokumentowali swoją wyższość nad rywalem. Z prawej strony dośrodkował Łukasz Matuszczyk, a akcję celnym strzałem wykończył Adam Cieśliński. W drugiej połowie w 70. minucie gry w swoim stylu tyłem do bramki przyjął piłkę Tomasz Żelazowski, jednak jego strzał z półobrotu trafił w poprzeczkę bramki rywala.

W zespole KSZO testowany był Paweł Strózik - 24-letni pomocnik, grający ostatnio w Zniczu Pruszków, a wcześniej w takich zespołach jak Warmia Grajewo, ŁKS Łomża i Młoda Ekstraklasa Jagielonii Białystok. Zawodnik ten wystąpi również w meczu rezerw.

- Stal Poniatowa postawiła nam dzisiaj trudne warunki, niemniej jednak myślę, że nasi chłopcy byli troszkę przygaszeni, bo nasza druga linia ani w pierwszej, ani w drugiej połowie nie funkcjonowała tak, jakbyśmy tego oczekiwali, stąd mała liczba sytuacji i gra głównie toczyła się w środku pola. Niemniej jednak cieszy zwycięstwo, bo cały czas mentalnie buduję drużynę, że każdego przeciwnika trzeba docenić, uszanować, no i pokonać.
Przede wszystkim chcielibyśmy zagrać sobotni mecz z Motorem na trawiastym boisku. Trenujemy cały czas na sztucznej nawierzchni, jesteśmy zadowoleni, ale niemniej jednak najwyższy czas, żeby zawodnicy poczuli normalny teren, normalną płytę. Drużyna Motoru również startuje za tydzień, będzie to więc generalny sprawdzian dla naszego zespołu, w jakiej jesteśmy dyspozycji i jak jesteśmy przygotowani taktycznie
- podsumował trener Wiesław Wojno.

KSZO Ostrowiec Św. - Stal Poniatowa 1:0 (1:0)
1:0 - Cieśliński 31'

KSZO: Dymanowski - Ciesielski, Stachurski, Kardas, Matuszczyk, Rębowski, Frańczak, Kundra, Robaszek, Cieśliński, Kanarski; w II połowie grali także: Skórnicki, Brytan, Nogaj, Tomczuk, Pietrzak, Żelazowski, Strózik.

Stal: Mańka - Nowak, Kozubski, Czępiński, Styżej, Szczawiński, Stręciwilk, Rado, Krystosiak, Wilewer, Sadowski; w II połowie grali także: Piłat, Dziedzic, Czarnecki, Gołębiowski, Pindur, Jabłoński, Wojewódka, Wilewer.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!