II liga: Radomiak Radom zrehabilitował się i jest na podium

Trener Radomiaka Radom Werner Liczka może trochę odetchnąć. Jego drużyna wygrała 1:0 z Polonią Bytom i przesunęła się na miejsce premiowane awansem.

Radomiak Radom Newspix / Piotr Kucza / Radomiak Radom

Radomianie pokonali Polonistów tydzień po marnym występie w hicie 8. kolejki. Pretendent do awansu przegrał 0:3 z Rakowem Częstochowa, będąc gorszym w każdym elemencie. Kibice Radomiaka Radom wezwali do odejścia z klubu trenera Wernera Liczkę, a gorzkich słów wysłuchali również jego podopieczni.

Radomiak potrzebował punktów, by uspokoić atmosferę wokół zespołu. Próbował atakować od początku, a niebezpieczne strzały oddali Leandro i Kamil Kościelny. Dużo zamieszania robił ponadto Matthieu Bemba. W 30. minucie nieznacznie chybił, a tuż przed przerwą piłkę zmierzającą do bramki po jego uderzeniu zatrzymał Matko Perdijić.

Poloniści odpowiedzieli strzałem w słupek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Za zmarnowaną szansę zostali ukarani przez zmiennika Kamila Cupriaka. 21-latek zdobył jedynego gola w meczu i swojego pierwszego w sezonie ligowym w 62. minucie, czyli niespełna pół godziny po tym, jak zastąpił kontuzjowanego Leandro.

Radomiak przesunął się na 3. miejsce premiowane awansem. Jego strata do najlepszych w tabeli Rakowa Częstochowa i Odry Opole jest pokaźna, a przewaga nad grupą pościgową niewielka.

10. kolejka rozpocznie się w piątek.

Radomiak Radom - Polonia Bytom 1:0 (0:0)
1:0 - Kamil Cupriak 62'

Radomiak: Piotr Banasiak - Mateusz Spychała, Michał Grudniewski, Piotr Gurzęda, Bartosz Sulkowski - Matthieu Bemba (87' Maciej Świdzikowski), Kamil Kościelny - Leandro Rossi (36' Kamil Cupriak), Maciej Filipowicz (90' Marcin Gawron), Dariusz Brągiel - David Kwiek (64'Chinonso Agu).

Polonia: Matko Perdijić - Wojciech Jurek, Mateusz Słodowy, Peter Janosik, Jakub Żmuda - Wojciech Mróz, Bartłomiej Setlak (74' Krystian Tomaszewski) - Sławomir Musiolik (68' Jakub Kuzdra), Marcin Lachowski, Patryk Stefański (66' Piotr Ceglarz) - Arkadiusz Kowalczyk.

Żółte kartki: Bemba (Radomiak) oraz Ceglarz (Polonia).

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

(źródło TVP)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!