Emigranci: co za weekend! Polacy nie przestają czarować!

Trwa świetna passa Polaków, którzy na co dzień występują poza ojczyzną. Strzelają gola za gole w najlepszych ligach Europy i są kapitanami swoich drużyn. Zobacz szczegółowy raport z weekendu.

Maciej Kmita

Robert Lewandowski (Bayern Monachium)

Tym razem przegląd dokonań emigrantów zaczynamy od kapitana reprezentacji Polski. W meczu 3. kolejki Bundesligi z Ingolstadt (3:1) "Lewy" strzelił już swojego dziewiątego gola w sezonie. Do tego jego dorobek uzupełniają dwie asysty, co oznacza, że ma udział w bramce Bayernu Monachium co 49 rozegranych minut.

Tym razem Lewandowski strzelił jednego z najładniejszych goli w swojej karierze. W 13. minucie spotkania otrzymał prostopadłe podanie od Francka Riber'ego i efektownym lobem posłał piłkę nad wybiegającym do niego Orjanem Nylandem. Nie dość, że wszystko wykonał perfekcyjnie technicznie, to na dodatek lewą stopą.

"Ten gość jest nie do zatrzymania!" - pisał o akcji Lewandowskiego "Bild". Nic dodać, nic ująć.

Czy Arkadiusz Milik zostanie królem strzelców Serie A?