Chojniczanka zaskoczeniem początku rozgrywek I ligi

W meczu 9. kolejki I ligi Chojniczanka Chojnice wygrała na wyjeździe z GKS-em Tychy 2:0. Dzięki tej wygranej zespół Macieja Bartoszka awansował na czwartą pozycję w tabeli i do pozycji gwarantującej awans traci tylko punkt.

Łukasz Witczyk
Newspix / Tomasz Zasinski / 058sport.pl

Mecz z GKS-em Tychy zespół Chojniczanki Chojnice rozstrzygnął już w pierwszej połowie. W 8. minucie rzut karny na bramkę zamienił Jakub Biskup, a pod koniec tej części gry drugą bramkę dla Chojniczanki zdobył Tomasz Mikołajczak. Po zmianie stron tyszanie rzucili się do ataków, ale nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze grających w defensywie piłkarzy gości.

- Wiedzieliśmy, że przyjeżdżamy na bardzo trudny teren i przyjdzie nam się zmierzyć z dobrze zorganizowaną drużyną. Mieliśmy zamiar, by jak najszybciej ustawić sobie ten mecz. Pierwsza połowa ustawiła to spotkanie, a w drugiej części staraliśmy się bronić przed huraganowymi atakami drużyny gospodarzy. Udało nam się to zrobić i wywozimy trzy punkty - powiedział trener Chojniczanki, Maciej Bartoszek.

Dla Chojniczanki jest to czwarty w historii sezon w I lidze. Ekipa, która w poprzednich rozgrywkach walczyła o utrzymanie, teraz notuje najlepszy start od czasu awansu na zaplecze Ekstraklasy. Nigdy wcześniej po dziewięciu kolejkach zespół z Chojnic nie był tak wysoko w tabeli. Obecnie podopieczni Bartoszka zajmują czwartą lokatę i do strefy gwarantującej awans tracą tylko punkt.