Pierre-Emerick Aubameyang dogonił Roberta Lewandowskiego, ale ma czego żałować

Robert Lewandowski nie jest już samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi. Polaka doścignął Pierre-Emerick Aubameyang, który zdobył bramkę w meczu Borussii Dortmund z SC Freiburg (3:1).

Konrad Kostorz
PAP/EPA / Peter Steffen
Obaj snajperzy mają teraz w dorobku po pięć goli, przy czym Robert Lewandowski występ w piątej kolejce Bundesligi zaliczy dopiero w sobotę, kiedy Bayern Monachium zmierzy się na wyjeździe z Hamburgerem SV.

Pierre-Emerick Aubameyang w konfrontacji z Freiburgiem skierował piłkę do siatki tylko raz - w 45. minucie po świetnym podaniu Ousmane Dembele. Gabończyk może żałować, że nie ustrzelił dubletu albo hat-tricka, ponieważ po przerwie miał dwie wyśmienite sytuacje.

"Aube" najpierw kapitalną paradą na linii bramkowej zatrzymał Alexander Schwolow, a następnie snajper minął już golkipera gości, jednak naciskany przez obrońcę uderzył obok słupka. Aubameyang obie okazje powinien zamienić na gole.

Przypomnijmy, że w minionym sezon Lewandowski zdobył łącznie 30 bramek w lidze i wywalczył tytuł króla strzelców, a jego konkurent z Borussii trafił 25 razy.