Śląsk Wrocław - Polonia Bytom (historia spotkań)

Sobotnie spotkanie powinno dostarczy emocji. Wrocławianie, jeżeli chcą walczyć o udział w europejskich pucharach, muszą ten mecz bezwzględnie wygrać. O trzy punkty nie będzie jednak łatwo. W ostatnim swoim meczu bytomska Polonia zremisowała przecież z Wisłą Kraków. Poniżej prezentujemy historię ostatnich spotkań obu ekip.

2:0 - Wan 90'

Do ostatniego meczu pomiędzy tymi zespołami doszło 16 sierpnia 2008 roku. Polonia zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1:1. W 64. minucie Śląsk na prowadzenie wyprowadził Vuk Sotirović. W 77. minucie strzałem z rzutu karnego stan rywalizacji wyrównał Marek Bazik. Spotkanie sędziował Piotr Siedlecki z Warszawy, a oglądało je 3500 widzów.

Obydwa zespoły zagrały w następujących składach:

Polonia Bytom: Peškovič - Hricko, Owczarek, Dziółka, Sokołenko, Trzeciak (69' Jaromin), Przybylski, Bažík, Wolański (58' Komorowski), Zieliński (62' Zabłocki), Podstawek.

Śląsk Wrocław: Kaczmarek - Wołczek (90' Socha), Celeban, Wójcik, Pawelec, Ostrowski, Sztylka, Górski, Mila (74' Ulatowski), J. Gancarczyk, Sotirović.