Liga Europy: Artur Jędrzejczyk zbiera asysty, Ajax z kompletem punktów

Artur Jędrzejczyk występował przez 90 minut w wygranym 5:2 przez FK Krasnodar meczu z OGC Nice. Polak asystował przy golu. Inter Mediolan ponownie przegrał, a Ajax Amsterdam ma komplet punktów po dwóch kolejkach fazy grupowej.

Artur Jędrzejczyk Newspix / Łukasz Grochala/Cyfrasport / Na zdjęciu: Artur Jędrzejczyk

FK Krasnodar wygrał w 1. kolejce z Red Bull Salzburg. Bogatszy o trzy punkty wrócił na własny stadion i po 33 minutach prowadził 2:0 z OGC Nice. Przy pierwszym trafieniu Fiodora Smołowa asystował Artur Jędrzejczyk i to było drugie "ostatnie podanie" Polaka w fazie grupowej. Przypomnijmy, że w eliminacjach Ligi Europy Jędrzejczyk zdobył gola. Lider Ligue 1 zareagował trafieniem kontaktowym Mario Balotelliego, ale nie zbił Jędrzejczyka i spółki z pantałyku. Rosjanie wygrali ostatecznie 5:2 i mają komplet punktów po dwóch występach.

Porażka Interu Mediolan z Hapoelem Beer Szewa miała być tylko wypadkiem przy pracy przedstawiciela Serie A. W Pradze wyglądał jednak równie źle, a może jeszcze gorzej i przed przerwą zdążył stracić dwa gole po strzałach Vaclava Kadleca. Sparta wyglądała zdecydowanie lepiej niż w ostatnich meczach na krajowym podwórku, a Inter zachowywał się jak we mgle. Przez 45 minut nie oddał celnego strzału. Po przerwie gra Włochów wyglądała trochę lepiej, ale czerwona kartka dla Andrei Ranocchii przekreśliła ich szansę na zwycięstwo. Przegrali ostatecznie w stolicy Czech 1:3 i są na dnie tabeli w grupie K.

Ajax Amsterdam nie przebił się przez eliminacje do Ligi Mistrzów, ale sezon na drugim froncie rozpoczął dobrze. Po zwycięstwie w pełnym napięcia meczu z Panathinaikosem Ateny wicemistrz Holandii pokonał 1:0 Standard Liege. Mecz, który elektryzował Beneluks, rozstrzygnął 18-letni Kasper Dolberg. Pomocnik skorzystał z podania w uliczkę od Bertranda Traore.

Po raz trzeci w ostatnich dwóch sezonach Szachtar Donieck poradził sobie z SC Braga. Tym razem po golach Tarasa Stepanenki oraz Wiktora Kowałenki zatriumfował 2:0. Łącznie we wspomnianych potyczkach Ukraińcy wbili klubowi z Portugalii osiem bramek, a stracili jedną.

Najwyższa wygrana w meczach, które rozpoczęły się o godzinie 19, to dzieło ACF Fiorentina. Były klub Jakuba Błaszczykowskiego pokonał u siebie 5:1 Karabach Agdam. Dzieło zniszczenia rozpoczął Khouma Babacar, punktowanie rywala kontynuował Nikola Kalinić, a dokończył Mauro Zarate. Azerów było stać tylko na gola honorowego w doliczonym czasie. W europejskich pucharach zadebiutował Federico Chiesa, syn słynnego Enrico Chiesy.

W tej samej grupie Slovan Liberec znów zdobył gola w 1. minucie i znów nie zwyciężył. Tym razem Czesi uznali wyższość PAOK Saloniki.

GRUPA G

Ajax Amsterdam - Standard Liege 1:0 (1:0)
1:0 - Kasper Dolberg 28'

Celta Vigo - Panathinaikos Ateny 2:0 (0:0) 1:0 - John Guidetti 84' 2:0 - Daniel Wass 89'

5:2 - Ari 90'

Schalke 04 Gelsenkirchen - Red Bull Salzburg 3:1 (1:0) 1:0 - Leon Goretzka 15' 2:0 - Duje Calet-Car 47' 3:0 - Benedikt Hoewedes 58' 3:1 - Jonatan Soriano 72'

Liga Europy, gr. I 2016/2017

1 Schalke 04 Gelsenkirchen 6 5 0 1 9:3 15
2 FK Krasnodar 6 2 1 3 8:8 7
3 Red Bull Salzburg 6 2 1 3 6:6 7
4 OGC Nice 6 2 0 4 5:11 6

GRUPA J

ACF Fiorentina - Karabach Agdam 5:1 (3:0)
1:0 - Khouma Babacar 39'
2:0 - Nikola Kalinić 43'
3:0 - Khouma Babacar 45'
4:0 - Mauro Zarate 63'
5:0 - Mauro Zarate 78'
5:1 - Dino Ndlovu 90'

Slovan Liberec - PAOK Saloniki 1:2 (1:1) 1:0 - Nikolaj Komlicenko 1' 1:1 - Stefanos Athanassiadis (k.) 10' 1:2 - Stefanos Athanassiadis 82'