Primera Division: Sevilla wygrała rzutem na taśmę i jest w ścisłej czołówce

Sevilla FC w meczu 7. kolejki Primera Division pokonała 2:1 Deportivo Alaves, a zwycięską bramkę zdobyła w 90. minucie. Bez wygranej pozostaje Osasuna Pampeluna.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / PAP/EPA/Raul Caro

Triumfatorowi Ligi Europy sporo czasu zajęło przełamanie defensywy beniaminka. Goście, którym na początku meczu w strzeleniu gola przeszkodził tylko słupek, skutecznie bronili się aż do 74. minuty. Wówczas po sprytnym podaniu Ganso sytuację sam na sam z bramkarzem wygrał Wissam Ben Yedder.

Alaves zdołało wyrównać, ale Sevilla miała dobrze dysponowanego Ben Yeddera. Francuski snajper pozyskany z Toulouse FC w ostatniej minucie regulaminowego czasu strzałem piętą zamienił na gola płaskie dośrodkowanie Vitolo.

Zespół Jorge Sampaoliego rozegrał przeciętne zawody, lecz zdołał zgarnąć komplet punktów i poprawił sytuację w tabeli po ostatniej wyjazdowej porażce z Athletic Bilbao (1:3).

Osasuna była bliska sięgnięcia po premierowe zwycięstwo w sezonie. Piłkarze z Kraju Basków prowadzili aż do 91. minuty z Las Palmas, ale goście po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym za sprawą Davida Garcii uratowali remis.

Gol zdobyty rzutem na taśmę rozstrzygnął również pojedynek Deportivo La Coruna ze Sportingiem Gijon. Przy stanie 1:1 strzał z dystansu oddał Holender Ryan Babel, a piłka po odbiciu od słupka wpadła do siatki.

Sevilla FC - Deportivo Alaves 2:1 (0:0)
1:0 - Ben Yedder 74'
1:1 - Laguardia 84'
2:1 - Ben Yedder 90'

Osasuna Pampeluna - UD Las Palmas 2:2 (2:0)
1:0 - Torres (k.) 7'
2:0 - Leon 45+2'
2:1 - Gomez 57'
2:2 - Garcia 90+1'

Deportivo La Coruna - Sporting Gijon 2:1 (1:0) 1:0 - Borges 35' 1:1 - Alvarez 65' 2:1 - Babel 90+2'

20 Granada CF 38 4 8 26 30:82 20

Celta Vigo vs FC Barcelona NA ŻYWO 2.10 o 20:40 w Eleven Sports! Oglądaj online na elevensports.pl lub u największych operatorów – takich jak Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.