Emigranci: Biało-Czerwoni nie zwalniają tempa

Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik w miniony weekend nie powiększyli swoich dorobków bramkowych, ale nawet i bez ich strzeleckich wyczynów o Polakach było głośno. Jak nasi emigranci spisali się w ostatnich meczach przed przerwą reprezentacyjną?

Maciej Kmita

Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht)

Hitem 9. kolejki belgijskiej Jupiler Pro League było starcie Anderlechtu ze Standardem Liege. Fiołki zwyciężyły 1:0, a jedyną bramkę spotkania zdobył Łukasz Teodorczyk. Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w 79. minucie belgijskiego klasyka, uciszając Maurice Dufrasne Stadion i zostając bohaterem Anderlechtu.

Po tym trafieniu "Teo" ma na koncie już osiem goli, a jego dorobek uzupełniają dwie asysty. Biorąc pod uwagę, że rozegrał do tej pory 889 minut, ma udział w bramce Anderlechtu co 89 spędzonych na boisku minut.