El. MŚ 2018: Neymar opuścił zgrupowanie reprezentacji Brazylii

Neymar nie będzie mógł wystąpić w meczu 10. kolejki el. MŚ 2018 z Wenezuelą. Piłkarz FC Barcelona otrzymał zgodę na wcześniejsze opuszczenie zgrupowania reprezentacji Brazylii.

Maciej Kmita
Neymar Getty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: Neymar

Wyjazd Neymara nie ma jednak nic wspólnego z urazem, którego doznał w II połowie czwartkowego spotkania z Boliwią (5:0). 24-latek musiał opuścić boisko już w 68. minucie po tym, jak w wyniku ataku jednego z rywali doznał rozcięcia łuku brwiowego.

W I połowie meczu z Boliwią Neymar otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie i ten kartonik wyeliminował go z występu w kolejnym spotkaniu z Wenezuelą.

Absencja Neymara to duże osłabienie dla Canarinhos. W meczu z Boliwią gwiazdor Barcelony najpierw dał Brazylii prowadzenie 1:0, a potem zaliczył asysty przy golach Filipe Luis i Gabriela Jesusa.

Jego dorobek po 9. kolejce el. MŚ 2018 to trzy gole i trzy asysty w sześciu występach.