El. MŚ 2018: Brazylia liderem po przerwanym meczu, historyczna wpadka Argentyny

Reprezentacja Brazylii zwyciężyła 2:0 z Wenezuelą i została liderem eliminacji do mistrzostw świata w strefie CONMEBOL. Chile przełamało się, a Argentyna przegrała u siebie 0:1 z Paragwajem.

Piłkarze reprezentacji Brazylii Getty Images / Jim Rogash / Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Brazylii

Reprezentacja Brazylii prowadziła w Wenezueli od 8. minuty po golu Gabriela Jesusa. Po przerwie podwoiła przewagę dzięki strzałowi Williana. Neymar pauzował z powodu nadmiaru kartek. Pozycja lidera w eliminacjach do mistrzostw świata to kolejny, dobry sygnał dla Canarinhos po zwycięstwie w turnieju olimpijskim. Mecz przerwano w 74. minucie na pół godziny z powodu awarii oświetlenia.

Brazylia awansowała na szczyt tabeli kosztem Urugwaju, który zremisował 2:2 z Kolumbią. Małym pocieszeniem dla Celestes jest fakt, że Edinson Cavani pozostał najlepszy w klasyfikacji strzelców.

Reprezentacja Chile triumfowała w dwóch turniejach Copa America z rzędu. Złota generacja ma zapewniony wyjazd na Puchar Konfederacji, ale jej udział w mistrzostwach świata stoi pod znakiem zapytania. Dotychczas La Roja rozczarowali i stracili punkty w 6 z 9 meczów. Do pojedynku z Peru przystąpili zmobilizowani i zobaczyli, że akcje prawą stroną robią szkodę rywalom. Dośrodkowanie Mauricio Isli z tego skrzydła spadło na głowę Arturo Vidala, a ten główkował na 1:0. W 85. minucie pomocnik Bayernu dał Chile zwycięstwo strzałem zza pola karnego na 2:1. La Roja uciekli znad przepaści i tracą dwa punkty do miejsca barażowego.

Zajmuje je Argentyna, która musiała zagrać październikowy dwumecz bez Lionela Messiego. Pierwsze spotkanie zremisowała z Peru, a później było jeszcze gorzej. Z Paragwajem przegrała 0:1, a jedynego gola zdobył Derlis Gonzalez. To zaskakujące, że w żywym spotkaniu piłka wpadła do bramki tylko raz. Po przerwie Albicelestes mieli rzut karny, ale szansy na wyrównanie z 11. metra nie wykorzystał Sergio Aguero. Argentyna przegrała z Paragwajem pierwszy w historii mecz o punkty na swoim terenie.

Remisem 2:2 skończył się mecz Boliwii z Ekwadorem. Pierwsza połowa należała do 38-letniego Pablo Escobara, który poprzedniego gola strzelił w marcu, a we wtorek trafił dwukrotnie. Po przerwie dubletem odpowiedział Enner Valencia i uratował Ekwadorczykom punkt, gdy grali w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Luisa Caicedo.