Drutex-Bytovia - Wigry: remis uratowany w końcówce

Wigry Suwałki prowadziły w Bytowie z Drutex-Bytovią po trafieniu z rzutu karnego Damiana Kądziora. Gospodarze jednak wyrównali w 81. minucie po golu Kamila Wacławczyka i mecz zakończył się remisem 1:1.

Michał Piegza
Drutex-Bytovia PAP / PAP/Adam Warżawa / Drutex-Bytovia

W spotkaniu drużyn, które przed meczem dzielił punkt remis. Obydwa zespoły plasują się w górnej części tabeli i szczególnie gracze Drutex-Bytovii mają apetyt na namieszanie w czołówce I ligi.

Od pierwszych minut kibice oglądali żywe spotkanie, piłkarze często dośrodkowywali w pole karne, aktywni z przodu byli szczególnie gospodarze. Po początkowej dominacji bytowian to goście doszli do głosu i starali się dłużej rozgrywać piłkę. W 23. minucie Drutex-Bytovia mogła objąć prowadzenie, ale strzał Mateusza Klichowicza poszybował ponad bramką. Chwilę później po drugiej stronie boiska Vaclav Cverna uderzył głową wprost w bramkarza.

Wspomniany wcześniej Klichowicz wynik meczu mógł otworzyć w 36. minucie, jednak w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz gości. Pięć minut po zmianie stron groźny strzał oddał Kamil Adamek, Bieszczad złapał piłkę, ale zdaniem napastnika Wigier uczynił to za linią bramkową. Arbiter jednak stwierdził, że gola nie było.

W 57. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Wigier za zagranie ręką Martina Cseha. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Damian Kądzior. Po stracie gola bytowianie zaatakowali i w 62. minucie mogli wyrównać. Strzał Michała Efira odbił Hieronim Zoch.

Gospodarzom do remisu udało się doprowadzić w 81. minucie. Do dośrodkowania doszedł wówczas wprowadzony dwie minuty wcześniej Kamil Wacławczyk. Bytowianie w końcówce chcieli przechylić szalę wygranej na swoją stronę, ale ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Drutex-Bytovia Bytów - Wigry Suwałki 1:1 (0:0)
0:1 - Damian Kądzior (k.) 59'
1:1 - Kamil Wacławczyk 81'

Drutex-Bytovia Bytów: Gerard Bieszczad - Łukasz Wróbel, Martin Cseh, Krzysztof Bąk (46' Marek Opałacz) - Sebastian Kamiński, Robert Mandrysz, Michał Rzuchowski (79' Kamil Wacławczyk), Juliusz Letniowski (62' Jakub Serafin), Mateusz Klichowicz - Michał Efir, Janusz Surdykowski.

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Jakub Bartkowski, Rafał Remisz, Vaclav Cverna, Frank Adu Kwame - Łukasz Wroński (66' Adrian Karankiewicz, 85' Kamil Zapolnik), Rafał Augustyniak, Mateusz Radecki, Damian Kądzior, Miłosz Kozak - Kamil Adamek.

Żółte kartki: Letniowski, Bąk, Wróbel, Cseh - Radecki, Karankiewicz, Adamek.

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin).