Serie A: AC Milan pokonał Juventus Turyn i jest w grze o Scudetto! Zwycięski gol 18-latka

W szlagierowym meczu 9. kolejki Serie A AC Milan wygrał 1:0 z Juventusem Turyn i w ligowej tabeli jest wiceliderem ze stratą zaledwie dwóch punktów do obrońcy tytułu. Decydującego gola zdobył 18-letni pomocnik Manuel Locatelli.

Konrad Kostorz
Getty Images / Marco Luzzani

Klasyk Serie A zapowiadał się tym razem wyjątkowo ciekawe ze względu na stale rosnącą formę Rossonerich. Pod wodzą Vincenzo Montelli Milan nie zawsze gra jeszcze efektownie i przyjemnie dla oka, ale osiąga najlepsze wyniki w lidze od kilku sezonów i znów liczy się w walce o czołową trójkę.

Pojedynek z Juventusem miał potwierdzić, że Milan jest na dobrej drodze do odbudowy swojej potęgi. I rzeczywiście, gospodarze walczyli z obrońcą tytułu jak równy z równym, a Gianluigi Buffon miał nie mniej pracy niż Gianluigi Donnarumma.

Stuprocentowych okazji przed przerwą brakowało, jednak nie obyło się bez kontrowersji. W 36. minucie po dośrodkowaniu Miralema Pjanicia piłka wpadła do bramki Milanu, jednak arbitrzy po naradzie uznali, że znajdujący się na ofsajdzie Gonzalo Higuain  brał udział w akcji i anulowali trafienie Bośniaka. Bianconeri długo protestowali i wydaje się, że mieli rację.

Po przerwie kibice na San Siro nadal obserwowali wyrównany bój, w którym dominowały przewinienia oraz spalone. Tempo nie zachwycało, a spięcia podbramkowe nie należało do częstych. Impas przełamał w końcu młody pomocnik gospodarzy - Manuel Locatelli zdecydował się na uderzenie z kilkunastu metrów i przymierzył perfekcyjnie przy słupku poza zasięgiem rąk Buffona!

Zespół Massimiliano Allegriego nie potrafił znaleźć odpowiedzi na gola Locatellego. Turyńczycy zepchnęli rywali do głębokiej obrony, lecz bili głową w mur i nie stwarzali klarownych szans pod bramką czujnego Donnarummy. Emocji w końcówce praktycznie nie było, a strzał rozpaczy Samiego Khediry w ostatnich sekundach również został wybroniony.

To był nie pierwszy już w tym sezonie rozczarowujący występ Juventusu, który dodatkowo stracił Paulo Dybalę. Argentyńczyk, jeden z liderów Starej Damy, doznał kontuzji i poprosił o zmianę. Jeśli wypadnie z gry na dłuższy okres, siła rażenia drużyny znacznie się zmniejszy.

AC Milan - Juventus Turyn 1:0 (0:0)
1:0 - Locatelli 65'

Milan: Donnarumma - Abate, Paletta, Romagnoli, De Sciglio - Kucka, Locatelli (81' Gomez), Bonaventura - Suso, Bacca (90+3' Lapadula), Niang (69' Poli).

Juventus: Buffon - Benatia (75' Mandzukić), Bonucci, Barzagli - Alves, Khedira, Hernanes (87' Sturaro), Pjanić, Sandro - Higuain, Dybala (33' Cuadrado).

Żółte kartki: Kucka, Donnarumma, Locatelli, Poli (Milan) oraz Bonucci, Pjanić (Juventus).

Sędzia: Nicola Rizzoli.