2. Bundesliga: fatalny błąd Pawła Dawidowicza w przegranym meczu VfL Bochum

Paweł Dawidowicz nie popisał się w pojedynku 10. kolejki 2. Bundesligi pomiędzy 1.FC Kaiserslautern a VfL Bochum (3:0). Pomyłka reprezentanta Polski spowodowała utratę gola przez zespół z Rewirpowerstadion.

Konrad Kostorz
Paweł Dawidowicz Newspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Paweł Dawidowicz

W 32. minucie nieatakowanemu przez żadnego rywala Pawłowi Dawidowiczowi na własnej połowie odskoczyła piłka, którą błyskawicznie przejął nadbiegający Osayamen Osawe.

Napastnik Czerwonych Diabłów minął polskiego obrońcę, pognał na bramkę i bez trudu otworzył wynik rywalizacji. Kadrowicz Adama Nawałki na boisku pozostał do stanu 0:2, a w 63. minucie zmienił go Dominik Wydra.

Dawidowicz zaczął regularnie grać w podstawowym składzie Bochum od 5. kolejki. W pierwszym spotkaniu - 5:4 z 1.FC Nuernberg - nie spisał się najlepiej, ale za kolejne występy zbierał pochlebne recenzje i był chwalony przez trenera Gertjana Verbeeka. Tydzień temu (2:2 z SV Sandhausen) wszedł na murawę z ławki rezerwowych, jednak w poniedziałek znów zagrał w "jedenastce".

Błąd techniczny, który poskutkował straconym golem, może okazać się dla Dawidowicza brzemienny w skutkach, chociaż mało prawdopodobne, by szkoleniowiec Bochum skreślił młodego i utalentowanego defensora wskutek jednej pomyłki.

1.FC Kaiserslautern - VfL Bochum 3:0 (1:0)
1:0 - Osawe 32'
2:0 - Osawe 57'
3:0 - Osawe 75'

Czy Paweł Dawidowicz zasługuje na grę w reprezentacji Polski?