Anglia: kolejna kapitalna asysta Bartosza Kapustki (wideo)

Bartosz Kapustka czeka na debiut w Premier League, ale w meczach drużyny młodzieżowej Leicester City robi wszystko co w jego mocy, by przekonać do siebie Claudio Ranieriego.

Maciej Kmita
Getty Images / Nils Petter Nilsson/Ombrello
- Widzę, że z każdym treningiem jest coraz lepszy, lepszy i lepszy - chwalił niedawno Bartosza Kapustkę menedżer Lisów, Claudio Ranieri. Włoch wypowiedział te słowa w połowie października i nadal ani razu nie skorzystał z usług reprezentanta Polski, więc ten co jakiś występuje w drużynie rezerw mistrza Anglii.

W rozegranym w poprzedni weekend meczu młodzieżowej drużyny Leicester City z Tottenhamem Hotspur (2:0) zaliczył kapitalną asystę przy golu Demaraia Graya, rozgrywając obronę rywali prostopadłym podaniem.

W ostatnim spotkaniu drużyny młodzieżowej znów dał popis umiejętności. W 75. minucie meczu z Reading idealną "wcinką" obsłużył Alexandru Pascanu, który z podania Polaka zdobył bramkę na 3:2 (na poniższym filmie od 2:20).

Kapustka jest zawodnikiem Leicester City od 3 sierpnia, ale jeszcze nie zaliczył oficjalnego debiutu w I zespole Lisów, a po raz ostatni w kadrze meczowej mistrza Anglii znalazł się 20 września - na spotkanie Pucharu ligi z Chelsea (2:4).

Przez brak regularnych występów w zespole z King Power Stadium stracił miejsce w reprezentacji Polski. W listopadzie pojawi się nie na zgrupowaniu drużyny Adama Nawałki, lecz wystąpi w towarzyskich meczach "młodzieżówki" z Macedonią i Niemcami.

Bartosz Kapustka zadebiutuje w Premier League jeszcze w tym sezonie?